HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Meydanlar mafyaya kaldı

01.06.2001 00:00:00
Trafikten sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Yaşar Ağdere, ildeki otopark sayısının yeterli olmaması nedeniyle ortaya çıkan kaçak otoparkçıların haksız kazanç elde etmelerini önlemek için bu suça hapis cezası getirilmesi gerektiğini belirtti. Ağdere, İstanbul'da açık ve kapalı olmak üzere toplam 252 bin taşıt kapasiteli otopark bulunduğunu ve ildeki araç sayısı dikkate alındığında, ortalama 10 araca bir araçlık park yeri düştüğünü söyledi. İlin sanayi, turizm ve ticaret merkezi olması nedeniyle de çok sayıda yerli ve yabancı yük taşıyan aracın da trafiğe katıldığına dikkati çeken Ağdere, "Trafikteki araç sayısındaki artışa paralel olarak otopark ve park yerleri sayısı artmıyor" dedi.

Belediyelere

görev düşüyor

Bu konuyla ilgili önerilerini "Mevzuat Çalışması" adı altında İçişleri Bakanlığı'na bildirdiklerini dile getiren Ağdere, yol dışı otoparklarla ilgili olarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın 3194 sayılı İmar Kanunu'na göre hazırladığı Otopark Yönetmeliği'nin belediyelerce istisnasız uygulanması gerektiğini kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.