HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

MGK güvenliği ele aldı

26.07.2001 00:00:00
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, Balkanlar'daki durum ile ülke güvenliğine yönelik gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

MGK Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, MGK'nın dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer başkanlığında Başbakan, Genelkurmay Başkanı, kurul üyesi bakanlar, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı ve MGK Genel Sekreteri'nin katılımıyla İstanbul'da Harp Akademileri Komutanlığı'nda, aylık olağan toplantısını yaptığı anımsatıldı. Devlet bakanı ve Başbakan yardımcıları Devlet Bahçeli, Hüsamettin Özkan ile Mesut Yılmaz'ın da toplantıya katıldıkları belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Toplantıda, Balkanlar'daki siyasi gelişmeler konusunda Dışişleri Bakanlığı'nca hazırlanan rapor Kurul'a sunulmuş, Türkiye'nin bölgeye, bölge istikrar ve barışına atfettiği özel önem bağlamında bu gelişmelerin muhtemel sonuçları ve ülkemizin dış politikasına etkileri değerlendirilmiştir.

Toplantıda ayrıca, geçen bir aylık döneme ait istihbarat ve güvenlik raporları ışığında ülke güvenliğine yönelik iç ve dış gelişmeler de gözden geçirilmiştir."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.