HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 TEMMUZ 2022, PAZARTESİ

Milletin yüzü BTP ile gülecek

04.12.2001 00:00:00
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Akçaabat İlçe Teşkilâtı'nın düzenlediği katılım töreni muhteşem oldu. Akçaabat Düğün Sarayı'nı hınca hınç dolduran, koridorlara, merdivenlere hatta sokağa taşan binlerce Akçaabatlı vatandaş yeniden şahlanan Kuvay-ı Milliye kadrosu içinde yer almak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Yeri-göğü "Üstad, Üstad", "Bu vatan bu millet seni bekliyor", "Bu vatan bizimdir bizim kalacak" sloganlarıyla inlettiler. Gökteki ay-yıldızı adeta yere indirircesine tören mekânını Türk bayraklarıyla gelince tarlasına dönüştürdüler.

Tarihin dönüm noktası

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, dönüm noktası olacak tarzda tarihe kayıt düşülen programın açış konuşmasını BTP Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Güler yaptı. Güler, işsize iş, aşsıza aş, kimliğini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalan milletimize yeniden asli kimliğinin kazandırmak için yola çıktıklarını söyledi.

Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu da yaptığı konuşmada, ekonomi asrında batının ekonomik teorilerini iflas ettiren, her şeyiyle milletimize özgü milli ekonomik modeli ortaya koyan, büyük lider Prof. Dr. Haydar Baş'ın görüşlerini parti programına yansıtan BTP'nin sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel sahada milletimizin umudu tek parti olduğunu söyledi.

Tam bağımsız Türkiye tesis edilecek

Türkiye'yi sadece dünya lideri değil kâinat devleti yapacak umdelerle dolu programı dahil BTP'nin kuruluş ve misyonunu anlatan sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen Ali Değirmenci, Akçaabat'ta tarihin dönüm noktalarından birinin yaşandığı belirterek, şöyle dedi:

"Türk milleti tarihinin en buhranlı dönemini yaşamaktadır. Ama her buhran liderini de çıkarır. Bugün bu lider, yeniden Kuvay-ı Milliye hareketinin mimarı Prof. Dr. Haydar Baş olarak Akçaabat'ın bağrından çıkmıştır. Bu liderin başlattığı Kuvay-ı Milliye hareketi sayesinde mandacıların, misyonerlerin, bölünmez bütünlüğümüze kastedenlerin hevesleri kursaklarında kalacak, her şeyiyle tam bağımsız bir Türkiye tesis edilecektir."

Atatürk'ün bıraktığı noktadan

BTP MYK Üyesi Mustafa Hayri Baş, hissiyatını, İstiklâl Marşı'nın, "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım / Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım / Yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım" dizeleri ile dile getirdi.

Türkiye'de siyasal enflasyonu olduğundan hareketle BTP'nin ayağa düşen siyaseti ayağa kaldırmak, siyaset enflasyonunu da yenmek için ortaya çıktığını söyleyen BTP Kurucular Kurulu üyesi Hüseyin Mümtaz, BTP'nin Atatürk'ün bıraktığı noktadan bayrağı devraldığı tespitinde bulundu.

Projesi olan tek parti

Türkiye'de projesi, çözümü olan tek partinin BTP olduğuna, BTP dışındakilerin Türkiye'yi ayağa kaldıracak ne ideal ne de projeleri bulunmadığına dikkat çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Berk'in ardından kürsüye gelen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk da, Kuvay-ı Milliyenin yeniden şahlanışının önderi Prof. Dr. Haydar Baş'ın milli ekonomik modeli ile Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi. "Hocamız Kuvay-ı Milliye ruhunu saklandığı yerden çıkardı. BTP bedenine yerleşti. Bu beden bu başa hizmet edecek" diyen Prof. Dr. Selçuk, BTP'nin adaleti, merhameti getirecek kadrolarıyla ekonominin bir günde düzeleceği açıklamasında bulundu. Selçuk, "Kuvay-ı Milliye hareketinin bedeni BTP'nin ekonomiyi düzeltmesi öyle yıl, ay değil gün meselesidir" dedi.

Karanlıktan çıkışın yolu

Atatürk'ün, İzmir İktisat Kongresinde söylediği, "Siyasi ve askeri başarılar, ekonomik başarılar ile taçlandırılamazsa kısa zamanda söner gider" sözlerine atıfta bulunan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi de 1938'den sonra Türkiye'nin kötü yönetilişine ve bugünkü karanlık günlere gelişine dikkat çekti.

Dr. Kepekçi, bu karanlık günlerden çıkışın, 20 yıldır söylediği her sözde, attığı her adımda tarihin kendisini haklı çıkardığı Prof. Dr. Haydar Baş'a, kulak vermek, projelerini hayata geçirmek ve ona güç vermekle mümkün olabileceğini söyledi.

BTP çığ gibi büyüyor

BTP Akçaabat İlçe Teşkilatının muhteşem katılım töreninde Kuvay-ı Milliye'nin sesi Ali Altın'da hazır bulunarak söylediği türkülerle programa ayrı bir renk kattı. Akçaabat horon ekibi ise oynadığı oyunlarla katılanların diriliklerine dirilik kattı.

Akçaabat'ın ileri gelen Kandar, Mataracı, Hekimoğlu, Yılmaz, Doksanbir, Kamçı, Haspulatoğlu, Bahadır, Öztürk, Terzi, Baş, Saka, Kasap, Aydın, Korcı, Ayvaz, Malkoç, Kanbur, Çalakoğlu, Kalyoncu, Aksu, Gedikli, Bayraktar, Şen, Uzuner, Değirmenci, Altuntaş, Zengin, Akyüz, Yavuz, Çobanoğlu, Kahveci, Ergan, Bektaş, Tütüncü, Ulusoy, İslamoğlu, Tiryaki, Alemdar, Gaydan, Üçüncü, Akkol, Şener, Yıldırım, Palaz, Kalaycı, İnan, Tepetaş, Demirci, Uzun, Mısır, Koloğlu, Seyis, Saraç, Şahin, Topsakal aileleri mensupları BTP rozetlerini takmak için birbirleriyle yarıştılar.

BTP'ye katılanlar arasında 3 defa atıcılık şampiyonu olmuş Emekli Subay Nurettin Genç, Sebatsporlu eski futbolcu Belediye Eski Meclis üyesi Ahmet Sahih Pepe, Belediye Eski Meclis üyesi Sami Alişan, Akçaabatlılar Vakfı Başkanı İbrahim Baş, Sebatsporlu eski milli kaleci, Belediye eski yazıişleri Müdürü Fevzi Bektaşoğlu, 40 yıllık eski MHP'li Hayati Ertem, eski demokratlardan DYP'li Yusuf Hacısalihoğlu, eski TÖBDER'li Ertan Yılmaz, eski DSP Tonya İlçe Başkanı Necati Uzuner, eski ülkü ocaklı Mahmut Kandaz da vardı.

Yeni Mesaj arşivinde 'tarihte bugün'

Yeni Mesaj Gazetesi arşivi 2001 yılına kadar eksiksiz içerikle erişime açık olup ayrıca tüm arşivde anahtar kelimelerle arama yapmak da mümkündür.

04.12.2000, 04.12.1999, 04.12.1998, 04.12.1997, 04.12.1996, 04.12.1995, 04.12.1994, 04.12.1993, 04.12.1992, 04.12.1991, 04.12.1990, 04.12.1989, 04.12.1988, 04.12.1987, 04.12.1986, 04.12.1985, 04.12.1984, 04.12.1983, 04.12.1982


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.