HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Minareleri 'baz'a açabiliriz

14.07.2001 00:00:00
Diyanet İşleri Başkanı Yılmaz, elektromanyetik alanında uzman bilim adamlarının aksine, baz istasyonlarının insan sağlığına zarar vermediğini öne sürerek, cami minarelerine baz istasyonları yerleştirelibeceğini söyledi. Yılmaz, buralardan elde edilecek gelirlerin hangi alanlarda kullanılacağına açıklık getirmedi

Çeşitli tüketici derneklerinin kamusal alanları baz istasyonlarından arındırmak için mücadele verdiği bir ortamda, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, cami minarelerini baz istasyonlarının kullanımına açabileceklerini savundu.

Başkan Yılmaz, çok sayıda bilim adamının aksine, baz istasyonlarının insan sağlığına zarar vermediğini savundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, dudak uçuklatan bir açıklama yaparak, baz istasyonlarının, çevreye ve insan sağlığına zarar ermediğinin belirlendiğini öne sürdü. Yılmaz, cami minarelerini baz istasyonlarının kullanımına açabileceklerini söyledi.

Baskil ilçesinde yapımı tamamlanan Müftülük Sitesi'nin açılışına katılmak üzere Elazığ'a gelen Başkan Nuri Yılmaz, Vali Osman Aydın'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, baz istasyonlarının cami minarelerine konulması için gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek "Baz istasyonlarının, çevreye ve insan sağlığına zarar vermediği tespit edildi. Cami minarelerini baz istasyonlarının kullanımına açabiliriz. Ancak bunun için başta Maliye Bakanlığı olmak üzere yeni bir düzenleme yapılması gerekir" dedi.

Tarihi eserlere konulmayacak

Vakıflardan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler ise, Beyazıt Camii Yardımlaşma Derneği Başkanı Harun Sarmısak'ın "Cami minarelerinin cep telefonu şirketlerini verileceği söyleniyor. Bu doğru mu?" sorusu üzerine "Böyle bir şey yok. Tarihi eserlerimize ve vakıf eserlerimize baz istasyonları kurdurmayız" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.