HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Minik Ahmet'in dramı

02.07.2001 00:00:00
Antalya'nın Zeytinköy Mahallesi'nde bir gecekonduda yaşama mücadelesi veren Ahmet Alagöz, görenlerin yüreğini sızlatıyor. 8 yaşındaki Ahmet Alagöz geçen yıl evinde kibritle oynadığı sırada çıkan yangında, kızkardeşi yanarak hayatını kaybetmiş, kendisi ise komşularının yardımıyla son anda ölmekten kurtulmuştu. Olaydan sonra yüzünün büyük bir bölümü yanan ve parmaklarını kaybeden küçük Ahmet, hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor. Birilerinden yardım almadan yemeğini bile yiyemeyen Ahmet, hayırseverlere seslenerek, "Dışardaki çocuklar benden korkuyor, benimle oynamıyorlar. Ben el istiyorum. Yüzümün ameliyat edilmesini istiyorum" diye konuştu..

Davulculuk yaparak ailesini geçindirmeye çalışan baba Murat Alagöz ise, çocuklarının bu halinden dolayı büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Yüzündeki yanık izleri sebebiyle çocuklar Ahmet'ten korkuyor. Komşular, çocukları korktuğu için bizim evden çıkmamızı istiyor. Kimse bize yer vermiyor. Ahmet de istenmediğinden dolayı dışarı çıkmıyor. Yüzünü kapatarak dışarı çıkarıyoruz. Hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyoruz" şeklinde konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.