HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Muhtarlar da parti kuruyor

12.08.2001 00:00:00
Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda muhtar, 6 aydır sessizce yürüttükleri çalışma sonucunda Ulusal Muhtariyet Partisi'ni (UMP) kuruyor.

Partinin genel başkanlığını, geçici olarak Tüm Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Özkan yürütecek.

Türkiye'de son dönemde sık sık sözü edilen yeni oluşumlara, "Muhtarlar Hareketi" de dahil oluyor.

UMP'nin kuruluşu için Hüseyin Özkan başkanlığında ve 30 ildeki muhtarlar derneği başkanının da katıldığı çalışmalar, yaklaşık 6 ay süreyle kamuoyuna duyurulmadan yapıldı.

Çalışmalar sonucunda kurucuları tamamen muhtarlardan oluşan UMP'nin tüzüğü hazırlandı.

Genel merkez binası Ankara Kızılay Sümer 1 Sokak'ta yer alacak UMP'nin kuruluş dilekçesinin verilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı'ndan 13 Ağustos Pazartesi günü için randevu alındı.

Bu tarihten itibaren partinin Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarına başlanacak.

UMP'nin kurucuları arasında Tüm Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Özkan, Küçükçekmece Muhtarlar Derneği Başkanı Fehmi Öztürk ve 30 ildeki muhtarlar derneklerinin başkanları bulunuyor.

Partinin genel başkanlığını, birinci olağan kongreye kadar Özkan yürütecek. Genel başkan yardımcılığını ise Fehmi Öztürk yapacak.

AB için halka gidilecek!

Ulusal Muhtariyet Partisi'nin "Sunuş Bildirgesi ve Programı"nda ise, ülkenin ekonomik, sağlık ve eğitimden dış ülkelerle ilişkilere kadar pek çok sorunun çözümüne ilişkin yapılacak çalışmalar yer alıyor.

Programda, Avrupa Birliği'ne tam üyelik de dahil toplumu ilgilendiren her konuda alınacak "ulusal karar" için halka gidileceği, referandumun "usul" haline getirileceği belirtiliyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.