HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Muhtarların su tartışması mahkemede sonuçlandı

27.07.2001 00:00:00
Aydın'ın Karacasu ilçesinde iki muhtarın su tartışması, mahkemede sonuçlandı.

Karacasu ilçesi Işıklar köyü Gökbel mevkiindebulunan Karabaş suyunun kendi köylerine ait olduğunu iddia eden Yeniköy Muhtarı Yaşar Özmen (46) ile Işıklar Köyü Muhtarı Mustafa Girgin (54) arasında tartışma çıktı. Yeniköy Muhtarı Özmen'in, suyun yönünü kendi köyüne çevirmesi üzerine, Işıklar Köyü Muhtarı Girgin, Karacasu Kaymakamlığı'na şikayette bulundu. Mahkemeye intikal eden olay sonucu, suyun aktığı yerde inceleme yapan bilirkişi heyeti, Karabaş suyunun Işıklar köyüne ait olduğuna karar verdi. Girgin, köy halkının yıllardır Karabaş suyunu kullandığını belirterek "Komşu köy de olsa, bize ait olan malı izinsiz kullandıramayız" dedi.

Yeniköy Muhtarı Özmen ise köylerinin acilen suya ihtiyacı bulunduğunu, tüm çabalarına rağmen su sorununu çözemediklerini belirterek "Karabaş suyunun köy sınırlarımız içinde olduğunu zannediyorduk. Ama mahkeme kararıyla böyle olmadığını öğrendik. Yetkililerden bir an önce su sorunumuzu çözmesini bekliyoruz" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.