HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 08 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Nankör takımı

24.09.2005 00:00:00
ABD ve AB'nin desteğiyle 'sözde bilim maskesi' altında Türk Milleti'ni soykırımla itham etmek isteyen 'bozguncu kesim', Ermeni yalanlarını Türk üniversitesine onaylatmak için çabalarını sürdürüyor. 'Soykırımcı takım'ın arkasında ise AKP iktidarı var.

Hedef Türk MilletiABD ve AB'nin desteklediği sözde bilim adamları ile AKP iktidarı, Türk Milleti'ni üstelik de Boğaziçi Üniversitesi gibi bir devlet üniversitesinde 'sözde Ermeni soykırım yalanlarıyla' canevinden vurmak için varlarını yoklarını ortaya koyuyorlar. 'Soykırımcı cenah'ın Türk Milleti'ni mahkum etme girişimi şimdilik İstanbul Dördüncü İdare Mahkemesi'nden geri döndü.

Çiçek yol gösterdiÖSS'de meslek liselilere yönelik katsayı adaletsizliği, üniversitelerdeki başörtüsü yasağı meseleleri gibi milletin gerçek sorunları karşısında 'sesleri zerre miktarı çıkmayan' Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Devlet Bakanı Ali Babacan, mahkemenin 'yerinde' kararını sert bir şekilde eleştirdiler. Adalet Bakanı Cemil Çiçek de, "Mahkemenin kararı Boğaziçi ve Sabancı üniversitelerini bağlar, konferans başka üniversitede yapılabilir" diyerek, soykırımcı takıma yol gestermekten geri durmadı.

Bunlar kimin üniversitesi?Tartışmalı konferansın önceki gün mahkeme tarafından durdurulmasının ardından konferansı düzenleyen Boğaziçi ve Sabancı üniversiteleri dün Bölge İdare Mahkemesi'ne erteleme kararına itiraz etmek için başvurdu. 'Soykırımcı güruh' konferansı bugün düzenleyebilmek için varını yoğunu ortaya koydu.

İhanetin yeni mekanı Bilgi ÜniversitesiBoğaziçi Üniversitesi'nde dün başlayacak olan, ancak İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nce yürütmesi durdurulan 'İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri' başlıklı sözde konferans bugün Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenecek. Türkiye'de sözde soykırım iddialarını savunan ve Boğaziçi'ndeki konferansın katılımcıları arasında yer alan  Prof. Dr. Murat Belge ve Prof. Dr. Mete Tunçay, Bilgi Üniversitesi öğretim üyeleri arasında yer alıyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.