HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 08 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Pandemi ve Küresel Oyun - 1

04.05.2021 00:00:00
'Pandemi ve Küresel Oyun - 1' seslendirme dosyası:
Küresel finans elitlerinin, Yeni Dünya düzeni ve günümüze evrilmiş hali ile 'Küresel Yönetim-Global Governance' proje çalışmalarını yakın zamanda yoğun olarak hissetmeye başladık.

Bill Gates'in uzun zamandır aşı, tohum, iklim ve enerji  üzerine çalışmalarını biliyoruz. Küresel ısınmanın önüne geçmek için Harvard Üniversitesi ile güneşi karartma (SCoPEx) çalışması son aşamaya geldi. Dev bir balon ile, İsveç'in Kiruna kasabasından stratosfere kalsiyum karbonat-(kireçtaşı tozunu) yayarak sözde güneşin zararlı etkisini azaltacaktı. Bilim insanları dünyanın dengesinin bozulabileceği ve geri dönüşü olmayan zararlara yol açacağı uyarısında bulunması üzerine projeyi geçici olarak askıya aldı. Asıl merak edilen konu tüm dünya insanlığına ait olan gökyüzünü hangi uluslararası hukuka dayanarak kendi malı gibi kullanabiliyor, kimse bunu sorgulamıyor.

İnsanları  'Küresel Yönetim' anlayışına en hızlı adapte edebilecek simülasyonu da tasarlamış durumdalar. Her türlü maddi varlıklar krizler ve banka yoluyla insanların elinden alınarak, mülkiyetsiz olmanın özgürlük olduğu servis edilmeye başlandı. Elon Musk'ın 1 Mayıs 2020'deattığı twitte 'Mülk sahibi olmak insana yük oluyor. Bir ev kiralayıp orada yaşayacağım' fikri açıktan işleniyor. İnsanların ellerinden alınan ev, araba, toprak, traktör aklınıza gelen herşeyin kiralama yoluyla tekrar hizmet olarak sunulması çok uzak görünmüyor. 

Küresel elitlerin diğer ilgi alanı gıda üzerine. Büyükbaş hayvanların atmosfere yaydığı metan gazı ve etin ileride insan nüfusuna yetmeyeceği düşüncesi ile laboratuvar ortamında hayvan hücresinden yapay et üretimini hayata geçirdiler. Bill ve Melinda Gates Vakfı, hücre temelli et üretimini, gelişmekte olan ülkelere gerçek değişim getirebilecek 5  gıda teknolojisinden biri olarak görüyor.
 
Yine Bill Gates'in başını çektiği ekip, ABD ve dünyanın farklı bölgelerinden ciddi toprak alımı yaparak genetiği ile oynanmış tohum ve gıda zincirini ellerinde sıkı bir şekilde tutmaya devam ediyor. Gelecekte  kendi elleriyle gerçekleştirecekleri iklim felaketi senaryolarına göre hazırlık yapmış durumdalar. Bu arazi alımlarını da yatırım gibi gösterseler de birçok satınalma yerli firmalar üzerinden yürütülüyor.

Norveç ve İsviçre'deki Alp Dağlarında bulunan Kıyamet Ambarlarında tüm dünyadan toplanan orijinal tohumlar saklanırken aynı hızla ülkelere genetiği değiştirilmiş tohumlar dayatılıyor. Ülkeler bu GDO'lu tohumları kullanmak zorunda çünkü bu vakıflar her kıtada kurdukları veya satın aldıkları şirketler aracılığıyla o yörenin asil ata tohumlarını toplayıp depoluyor yerine kendi GDO'lu tohumlarını dayatıyorlar.

Görüldüğü gibi Küresel finans elitleri dünyaya yaptıkları her çalışmayı insanlığın hayrına yapıyormuş gibi sunmasını çok iyi beceriyor.
'Küresel Yönetim' projesinin gerçekleşmesinin ilk adımı ABD'deki Trump gibi ulusalcıları oyun dışı bırakarak Çin Komunist Partisi ile beraber Kovid-19 projesini hayata geçirmeleri oldu.


Pandemi üzerinden insanlara korku pompalanarak, pandeminin yarattığı minimum etki ile ulusların verdiği maksimum tepki,  basın yoluyla zirve yapılıyor. İnsanların sosyal bir varlık olma özelliği devre dışı bırakılarak, hayattan izole, yalnız bir birey haline getirilecek. Sonuç olarak bireyler, topluma göre daha kolay ve masrafsız yönlendirilerek, kontrol altında tutulabilecek.
 
Devamı yarın..

 
Arif Deniz / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.