HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Pandemi ve Küresel Oyun - 2

05.05.2021 00:00:00
'Pandemi ve Küresel Oyun - 2' seslendirme dosyası:
Küresel finans elitlerinin ve dünya liderlerinin, ulus devletlerin yeniden yapılandırılmasını sağlayacak koşulların oluşması için Kovid-19'un yayılmasını bilinçli serbest bırakarak bir pandemi planladıkları da uzun zamandır konuşuluyor. Küresel Yönetim projesinin ana hedefi, totaliter bir rejim ile "Yeni Dünya Düzeni" kurarak küresel siyasi ve ekonomik kontrolü ele geçirme planının 1,5 yıllık süreçte işlediğini görüyoruz.

İnsanların tek elden kontrolünü sağlamak, anlaşılması zor gelebilir ama 7 yıldır bunla ilgili çalışma zaten var. 'ID 2020' projesi tüm dünya insanlarına dijital kimlik sağlayan bir çalışma. 'ID 2020' 'Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine hizmet eden bir kamu-özel konsorsiyumu. Yüz ve retina taraması ile parmak izi kayıt altına alınarak, yurtiçi-dışı, kimlik-pasaport olmadan tanınacak, ödeme yapacak kısacası 'dünya vatandaşı' olacağınız bir sistem tasarlanıyor. Konsorsiyum içinde Bill ve Melinda Gates Vakfından, Rockefeller ve Rothschild ailelerine uzanan geniş bir yelpaze var.
Küresel Yönetim  nasıl işleyecek

Küresel Yönetim, mevcut devlet ve hükümetler ile uluslararası kurumsal yapıları içine alan, ekonomik ortaklıkları, sivil toplum kuruluşları ve küresel mega kent yapıları birbirine bağlayan ağ sistemi üzerine kurulacak.  Yani ulus devletlerin devre dışı kaldığı, IMF, Dünya Sağlık Örgütü, Dünya Bankası, OECD gibi birçok uluslararası kuruluşun tek çatı altında toplandığı, çiplenmiş ve iradesi kontrol altına alınmış insan profili, dinlerin ortadan kalktığı, pagan inancının hakim olduğu TEK DÜNYA SİSTEMİ'nin  aşamalı olarak hayata geçirilmek istendiği bir projeden bahsediyoruz.

Bu sistemin perde arkası olduğu gibi birde kamuya iyi niyetli sunulan hedef ve amaçları da var. Projenin anahtar kelimesi "İklim felaketi ve Küresel ısınma". Son 10 yıldır bu sihirli kelime üzerinden tüm dünya, yazılı ve görsel medya üzerinden işleniyor.

2020 Ocak ayında online gerçekleştirilen 50. Dünya Ekonomik Forumu'nun ana teması "Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünya için paydaşlık" üzerineydi.  DEF raporunda, İlk beş sırada bulunan olası riskleri, Aşırı ısınma, İklimsel bozulma, Tabi afetler,  Biyolojik çeşitliliğin kaybı, İnsan kaynaklı çevresel felaketler (WEF, 2020, s.12) olarak sıraladı.

DEF başkanı Klaus Schwab "Burada üç boyut, üç öncelik var. Birincisi, dünyayı daha dirençli kılmak çünkü kesinlikle başka sürprizlerle, belki farklı virüslerle yüzleşmek zorunda kalacağız". Dikkat ederseniz ağzından baklayı çıkartıyor, hatta saklamıyor. Kontrol mekanizmasını diri tutmak için dünya halklarını devamlı korku ve sindirme ile yeni salgınlara hazırlıyor.

Schwab ikinci öncelik olarak, "dünyayı daha kapsayıcı, daha adil hale getirmeliyiz, çünkü dışlanmış hisseden insanların dayanamayacakları noktalara geldiğini gördük. Son olarak, dünyayı daha yeşil yapmalıyız." şeklinde durumu izah etmiş.

Olaya pozitif yaklaştığınızda DEF raporu çok doğru, buzullar eriyor, ormanlar yanıyor, aşırı ısınma var, gıda ve su sorunu kapıda diye düşünebilirsiniz. 4,5 milyar yıldır devam eden  yaşam döngüsü içerisinde yerküre bu zamana kadar gelmiş. Bahsettiğimiz sorunların oluşmasındaki başlıca aktörler ve sebeplere baktığımızda karşımıza yine aynı isimler çıkıyor. Sorunu yaratan ve sorunu çözmeye talip olan aynı kuruluşlar.                    

Devamı yarın..
 

 
Arif Deniz / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.