HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Pandemi ve Küresel Oyun - 3

06.05.2021 00:00:00
'Pandemi ve Küresel Oyun - 3' seslendirme dosyası:

'Küresel Yönetim-Global Governance'  projesi , Pandemi ve Küresel ısınma iddiasıyla dünyayı nasıl bir kaosa sürüklediklerini farklı örneklerle özetleyeceğim.

Eski ABD Başkanı Donald Trump kaybettiği seçim öncesi Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkileri askıya almış ve para yardımını geri çekmişti. Sağlık Bakanlığı'na da, DSÖ'ye Kovid-19 hakkında güncel verileri paylaşmamasını söyledi. Trump, Çin'i suçlayarak Kovid-19'un arkasında Çin ve Küresel Yönetiminin olduğunu ima etti. Hatta Missouri eyaleti Çin'e tazminat davası açtı. İlginç olan Dünya Sağlık Örgütü Trump'ın değil, Çin'in arkasında durdu. Peki Trump neden DSÖ'ye tavır aldı. Küreselcilerin Kovid-19 üzerinden ABD ve dünyaya yeni bir düzen sunacağını biliyordu. Küreselciler tüm medya gücü ile Joe Biden'e destek oldu ve seçimde çıkan sonucu hepiniz biliyorsunuz. Biden yönetime geldiği ilk hafta DSÖ ile tekrar anlaşma ve güven tazelemesi yaptı. Trump, DSÖ'ye katı bir kısıtlama getirdiği dönemde Dünya Sağlık Örgütü İstanbul ofisini açtı.

Şu an çok gündemde olan Bill ve Melinda Gates Vakfı kendini tanımlarken, Tüm dünyada yoksulluk, hastalık ve eşitsizlikle mücadele eden, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak ifade ediyor. İşletmeler, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalıştıkları belirtiliyor. BMG Vakfı, dünyada bazı ülkeler ve bakanlıklar ile anlaşmalar yapıyor.  Bunların arasında bizim Tarım ve Orman Bakanlığımız da var. 7 Mayıs 2019'da Gates Vakfı ile ' Etki Hızlandırıcı Pilot Uygulama Belgesi' anlaşması imzalanmış. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın imzaladığı 'tarımsal kalkınma alanında işbirliği' anlaşması neleri içeriyor çok fazla detay yok. Anlaşmadan yaklaşık 2 yıl sonra Bill Gates'in Trakya'dan 22 bin dönüm yer aldığı iddiası basında günlerdir konuşuluyor.

Dünyada son 2 yıldır görülmemiş şekilde orman yangınları gündemde yer aldı. Amazon ormanları, Avustralya ormanları, ABD Kaliforniya ormanları aylarca yanarak neredeyse bir kıta büyüklüğünde arazinin yok olması küresel ısınmaya bağlandı. Hatta geçen sene hatırlarsınız Türkiye'de peşpeşe orman yangınları her akşam haber bültenlerinde gördük. Dünyanın akciğerleri adeta Kovid-19'a yakalanmış gibi tahrip oldu. İnsanın yegane yaşam hakkı olan nefes alma özgürlüğü maske ile kısıtlanmışken dünyanın nefesi ormanlarda yangın maskesine kurban edildi.

 Küreselcilerin alerji, astım gibi solunum yollarını etkileyen başka bir çalışması daha var. Chemtrails, belli uçaklardan hava spreyleme ile (yoğunlaşma izi ile karıştırılmasın)insanların ve bitki örtüsünün baryum ve alüminyum tuzu gibi ağır elementlerle zehirlenmesi yeni bir durum değil. Ülkemizde de hergün gökyüzüne baktığımızda gördüğümüz sirrüs benzeri bulutlara dönüşen bu kimyasallar insanların vücuduna ağır metalleri almasına ve uzun sürede  kanser, alzhemier gibi birçok hastalığa dönüşmesine yol açıyor. Ama bu anlatılırken güneş radyasyonunu kontrol etme veya hava durumunu değiştirme gibi gerekçelere dayandırılıyor.

Bu anlattıklarım her biri ayrı bir makale konusu ama özet olarak Küresel Yönetimin tek elden nasıl bir sistem oluşturmaya çalıştıklarını kısaca özet geçmeye çalışıyorum. Dünyanın şu an yaşadığı İklim Felaketi, Küresel Isınma, su ve gıda sorunu gibi onlarca sebebin müsebbibi yine  aynı kuruluşlar olduğunu unutmamak lazım.

Devamı yarın..


 
Arif Deniz / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.