HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Rize'de karla mücadele devam ediyor

01.07.2001 00:00:00
Rize'nin yüksek kesimlerinde kardan dolayı bir çok köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ve yol açma çalışmalarının hızla sürdüğü bildirildi.

Rize Köy Hizmetleri'ne bağlı Karla Mücadele ekipleri, sert ve engebeli coğrafyaya rağmen kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdüyor.

Bugün Rize ile Bayburt arasında ulaşımın sağlandığı Anzer yolunun kardan temizlenme çalışmalarını izleyen Rize Köy Hizmetleri İl Müdürü Necmettin Kara, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hizmet vermenin çok zor olduğunu söyledi. Çalışmaları yakından takip ettiğini kaydeden Kara, "Sahil kesimlerinde vatandaşlar denize girerken biz yüksek kesimlerde halen karla mücadele ediyoruz. Şu anda dört ayrı noktada karla mücadele çalışmamız devam ediyor. İki hafta içerisinde kardan dolayı kapanan yolumuz kalmayacak. Biz Rize çoğrafyasında doğa ile çalışmıyor adete savaşıyoruz. Çalışmalarımız sırasında bizleri destekleyen vatandaşlarımıza ve özveri ile çalışan personelime teşekkür ediyorum" dedi.

Rize'nin yüksek kesimlerinde bir çok köy yolunda halen iş makineleri kar kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.