HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Safran Belgesel Film Yarışması sonuçlandı

23.09.2001 00:00:00
Safranbolu II. Altın Safran Belgesel Film Yarışması'nda, profesyonel ve amatör dalda dereceye girenler belli oldu.

Festival etkinlikleri kapsamında 33 profesyonel film yönetmeninin katıldığı yarışmada birinciliği Tülin Sertöz'ün "Sobanın Öyküsü", ikinciliği Hakan Aytekin'in "Işık Sesini Arıyor", üçüncülüğü de Habip Yanç'ın "Hoşap" ve Raşit Demirtaş'ın "Tepedeki Işık" aldı.

31 filmin katıldığı amatör dalda birinciliğe Mahmut Ulus "Ben Mardin", ikinciliğe Selim Evci "Kırmızıyı Arayan Adam", üçüncülüğü ise Değer Kavaz ile Özgür E. Arık'ın "Rıfat" adlı filmi seçildi.

Ayrıca 25 adayın katıldığı "Belgesel Film Proje Yarışması"nda birinciliği İsmet Arasan "Adakale Kayıp Yurdun Ağrısı", ikincilikleri Satiye Fenerci "Safranbolu Altın Tacı Safran" ile Elif Durak "Sarıdır Safran Gibi", üçüncülükleri de Esra Uğur "Bu Şehrin Kalbi Avutan Sesleri Vardı" ve Yavuz Sezer'in "Güneşin Rengi, Toprağın Sesi" adlı film projeleri aldı. Dereceye girenlerin ödülleri, yarın düzenlenecek törenle verilecek.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.