HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Şanlıurfa ve Kahramanmaraş 'taydık...

17.07.2001 00:00:00
Memleket kavruluyor. Bu kavrulma zannetmeyin ki sıcakların tesiriyle. Bu kavrulma sosyal, siyasal ve kültürel sahada yaşanıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu gelişmeler karşısında elbette sessiz kalmamak gerekiyor. Milletimizin her bir ferdi birlik ve beraberlik içerisinde Kuvay-i Milliye ruhu ile bu kötü gidişe, kötü idareye 'dur!' demek için her türlü tedbiri almak zorundadır.

İşte bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu hafta Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'taydık. Sanayici ve iş adamları ile gündüzün bunaltıcı havasına inat gecenin rahatlatıcı esintisinde bir araya geldik.

Şanlıurfa'nın dolaştığımız ve görüşmeler yaptığımız diğer yerlerden bir farkı var. Şanlıurfa'da toprak bütünlüğünün tehlikede oluşu, canla kanla alınan vatan topraklarının, kâğıt para karşılığında satışı Şanlıurfalıyı epey meşgul ediyor. Urfa'lı her fırsata topraklarına Yahudilerin talip olduklarını, çoğu zaman paravan şirketlerle topraklarını değerlerinden çok yükseğe satın almağa çalıştıklarını ifade ediyorlar. Söylenenlere bakılırsa epey toprak satışı da gerçekleşmiş durumda.

Şanlıurfalıların korkusu yeni bir Filistin olma. Urfa'da iken bize yakın ilgi gösteren Şükrü Bey ve arkadaşları tarihten örnekler anlatarak "korkarız ki yakında Filistinliler gibi bizde topraklarımıza çöreklenen Yahudilere karşı mücadele vermek zorunda kalacağız" demekten kendilerini alamıyorlar.

Yine ziyaret ettiğimiz Urfa'dan Fatih Bey "Prof. Dr. Haydar Baş Bey haklı çıktı" diyor. "Biz her ne kadar göremedi isek de, o yıllardan beri topraklarımız üzerindeki oyunlara dikkat çekiyordu, söylediği bütün tehlikeleri bugün yaşıyoruz" diyor ve endişelerini dile getiriyordu.

Yine Urfalılar şunu da söylüyorlar. "Bu güne kadar topraklarımızın satışı konusunda üzerimizde oynanan oyunlar hakkında Prof. Dr. Haydar Baş Beyden başka konuşan kimse yok. O bizim sahibimizdir, lütfen siyasi olarak da başımıza geçsin, oynanan oyunlara dur desin" diyorlar.

Kahramanmaraş'ta ise sanayi atağının arkasından yaşanan üretimdeki düşme, yüksek rakamlara ulaşan işsizlik ve beklenen sosyal patlamalar bir huzursuzluk oluşturmuş durumda.

Prof. Dr. Haydar Baş Beyin ekonomik tezlerini, üretime dönük projelerini, enflasyonu düşürmek için alacağı tedbirleri dinledikçe "Prof. Dr. Haydar Baş Bey ülkemizi içine düştüğü badireden kurtaracak tek isim" tespitini yaptılar ve eklediler "sonuna kadar sizinle beraberiz."

Birçok itiraflardan birisi Kahramanmaraş'tan Selçuk Beye ait. Yıllar önce Prof. Dr. Haydar Baş Beyden Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditleri dinlediğini, ne demek istediğini şimdi daha iyi anladığını ve zamanın Haydar Baş beyi haklı çıkarttığını ifade etti.

Evet dostlar, halkımızla bütünleşmek için diğer vilayetlerde de yürüyüşümüz devam edecek inşallah.
 
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.