HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Şaron Ortadoğu raporunu reddetti

24.05.2001 00:00:00
Filistin lideri Yaser Arafat'ın üst düzey danışmanlarından Ahmed Abdürrahman, İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un önceki günkü açıklamalarıyla Ortadoğu Araştırma Komisyonu'nun raporunu reddettiğini söyledi. Abdürrahman yaptığı açıklamada, Filistinlileri şiddete son vermeye çağıran Şaron'un tutumuyla, Filistin ve İsrailliler arasındaki şiddet olayları konusundaki Ortadoğu Araştırma Komisyonu'nun raporunu "açık bir şekilde reddettiğini" ifade etti.

Ahmed Abdürrahman, "Filistin halkı Yahudi yerleşim yerleri kurulmasına direnecektir. Çünkü yerleşim bölgeleri kurulması barış sürecini yok edecek bir saatli bombayı temsil ediyor. Filistinlilerin İntifada yoluyla direnişi sürdürmekten başka çaresi yoktur" dedi. Abdürrahman, İsrail'in Filistin topraklarında Yahudi yerleşim birimleri inşasını dondurmasını reddettiğini söyleyen Şaron'un bu sözleriyle, BM'nin 242 sayılı kararını, Cenevre Sözleşmesi'ni ve Oslo anlaşmalarını ihlal ettiğini ifade etti. Şaron, televizyondan canlı yayımlanan basın toplantısında, Filistinlilere ateşkes çağrısında bulunmuş ve Yahudi yerleşim birimleri inşasının dondurulmasını reddettiğini söylemişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.