HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Şehit analarından Apo kararının bekletilmesine tepki

30.06.2001 00:00:00
İstanbul Şehit Anaları Derneği, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın idam cezasına çarptırılmasının 2. yılında, denize siyah çelenk bıraktılar, Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

İstanbul'dan otobüsle gelen Şehit Anaları Derneği üyeleri, İmralı Adası ile irtibatın sağlandığı iskelenin yanında bulunan çay bahçesinde toplandılar.

Dernek üyelerinin burada denize siyah çelenk bırakmalarının ardından Genel Başkan Pakize Alp Akbaba, basın açıklaması yaptı. Akbaba, vatan toprağının bütünlüğü konusunda hassasiyetleri uç noktalara ulaşmış insanlar olarak, uğruna nesiller boyu kan ve can verilmiş toprakların bir bölümünün, terör örgütü elebaşına tahsis edilmiş bir sayfiye yeri görüntüsü verilmesinden çok rahatsız olduklarını söyledi.

Akbaba, şöyle konuştu:

"Biz, en uygun kanuni gerekçeler çerçevesinde bu vatan toprağının bir bölümü olan İmralı Adası'nda nöbet tutan komutanlarımıza; evlatlarımıza sarılıp öpemediğimiz gül goncası yavrularımızın yerine sarılıp öpmek için devletimizden izin istiyoruz. Şehit analarından birgrup olarak, İmralı Adası'nda nöbet tutan komutanlarımız ve askerlerimizi ziyaret etmek istiyoruz. Bölücü yandaşlarına serbest olan ziyaretin, bizlere yasak olmasındaki onur kırıcı durumdan kurtulmak, bütün Türk Milletini kurtarmak istiyoruz. Devletimizin, Atatürk'ün bıraktığı gibi, bağımsız ve egemen bir devlet olduğuna güvenimizi artırmak istiyoruz."

Açıklamanın ardından Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı söyleyen dernek üyeleri, daha sonra sessizce dağıldılar.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.