HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Şimdiki zamanda herşey tersine

07.10.2001 00:00:00
Şimdiki zamanda herşey tersine

"Bu nasıl bir dünya hikâyesi zor" derken merhum Necip Fazıl ne kadar haklıymış. Bugünleri görseydi ne derdi acaba?

İkibinli yılların hikâyesi ise haddinden fazla zorlaşmıştır.

Zalimler baştacı edilmekte, zulüm alkışlanmaktadır. Merhum Akif'in; "zulmü alkışlıyamam zalimi asla sevemem" formülü adeta ters çevrilmiştir. Zulmü alkışlayanların sayısı gün gün artmakta, zalimler her yöneldiği kapıdan buyur edilmektedir.

Gözyaşları sele dönüşen mazlumlar, zalimler için birer utanç vesilesi olması gerekirken, övünç vesilesi olarak telakki edilir olmuştur. "Mazlumun ahuzarından sakının onun bedduası ile Allah arasında perde yoktur" şeklindeki Peygamberî ikaz, en çok kulakardı edilen ilkeler arasındadır.

"Haklı, zayıf dahi olsa benim yanımda en güçlü kişidir. Haksız, güçlü dahi olsa benim yanımda en zayıf kişidir" diyen idareciler, Kaf dağının ardında kalmış gibidir.

Bütün göstergeler kuvvetten, kuvvetliden yana işlemektir. Yüzde yüz haklı olmak, hak sahibi olmak için tek başına yeterli olmamaktadır.

Yaklaşık on yıl önce, bir delinin hezeyanlarını, çelik-çomak oyunlarını bahane ederek Harameyni basan haramiler, geçen on yıl içinde kutsal mekanlara çöreklenen haramiler, ayaklarına iyice yer etmiş olacaklar ki şimdi bir başka coğrafyayı basma hazırlığı içindedirler. Haramiler için ebedi doyumsuzluk, aç gözlülük söz konusudur, dünyayı içindekilerle birlikte bırakıp gitseniz, gözleri, elleri yine ceplerinizdedir.

Nemrut, putlarımızı kırdın gerekçesi ile İbrahim'i ateşe atmıştı, bu çağın Nemrutları ise daha insafsız, daha hilekâr, daha düzenbaz ve hokkabaz çıktı; kendi putlarını kendileri kırdıkları halde Müslümanlara iftira üstüne iftira atıyorlar ve onları ateşe atmaya uğraşıyorlar.

Nemrut'u ilah kabul edenler, onun bir işareti ile nasıl aşk ile odun yığmaya başlamışlarsa, modern Nemrutların Müslümanları yakmak için tutuşturmaya uğraştığı ateşe benzin taşıyanların kuyruğu hergün biraz daha uzamaktadır.

Aklını peynir-ekmekle yememiş olan herkese; güzel Urfamızdaki Balıklı Göl'ü derinlemesine seyretmelerini tavsiye ederiz.

Artvinli Huzuri Baba ne güzel demiş:

Şimdiki zamanda her şey tersine

Yahşi satılmadan yaman satılır

Altın sarfedemez doğru bir kişi

Eğri tunç gezdirse hemen satılır

Değerli insanlar kalacak yalnız

Değersizler elde gezer tertemiz

Alan kör, satan kör, kantar ayarsız

Buğdaydan pahalı saman satılır

Dünyada başa gelir gelmeyen akla

Herkes dil atına koyar bir bakla

Huzuri sabreyle metahın sakla

Birgün gelir öyle zaman satılır.
 
Aziz Karaca / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.