HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Sinemanın en kötüsü

16.08.2001 00:00:00
Yamyam doktor "Hannibal Lecter", sinema tarihinin "en kötü adam"ı seçildi.

İnternet üzerinden 17 bin kişinin oyuyla, 30 filmdeki "kötü adam" karakterleri arasından en kötüsü seçildi.

"Kuzuların Sessizliği" ve "Hannibal" filmlerinde Anthony Hopkins'in canlandırdığı "Hannibal Lecter" karakteri "en kötü adamlıkta" ilk sıraya yerleşirken, onu "Yıldız Savaşları" filminde Dave Prowse'un canlandırdığı "Darth Vader" ve "Sapık" filminde Anthony Perkins'in canlandırdığı "Norman Bates" karakteri izledi.

Oylamada, Robin Hood filminde Alan Rickman'ın üstlendiği "Nottingam Şerifi" dördüncü sıraya yerleşirken, "Elm Sokağı'nda Kabus" filminde Robert Englund'un hayat verdiği "Freddy Krueger" rolü ancak yedinci sıraya yerleşebildi.

Yarışmayı düzenleyen internet sitesinin sözcüsü, ilk sıraya Hannibal'ın yerleşmesini bu karakterin zekasına bağlıyor ve halkın bir yandan da onu sevdiği görüşünde.

Sinema tarihindeki "en kötü adam" seçimi için adres: www.only-movies.com


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.