HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Siyasetin yolu Başbakanlık'ta eylemden geçiyor!!!

26.08.2001 00:00:00
7 Nisan'da Başbakanlık Merkez binası önünde eylem yapan ve daha önce CHP Genel Merkezi tarafından partiye katılacağı açıklanan yazarkasa eylemcisi Ahmet Çakmak ile bundan 4 ay sonra 7 Ağustos'ta tankerini Başbakanlık önüne çeken Kazım Gemalmaz'ın DYP'ye katılacağı öne sürüldü.

DYP Ankara İl Başkanı Nevzat Ceylan, önce Gemalmaz'ın sonra da Çakmak'ın kendilerine geldiğini açıkladı. Çakmak ile Gemalmaz'ın partilerinde esnafın sorunları konusunda görev almak istediklerini belirten Ceylan, "Türkiye'nin DYP ve Tansu Çiller'le düzlüğe çıkacağına inanıyorlar. Biz de onları bağrımıza bastık" dedi. Ceylan, üyelik konusunda son kararın Genel Başkan Tansu Çiller'e bağlı olduğunu bildirdi.

4 Nisan'da Başbakanlık merdivenlerinde gerçekleştirdiği yazarkasa eylemiyle büyük yankı uyandıran Ahmet Çakmak ise DYP'de bulunuşunun makam ve siyasi yer isteğinden kaynaklanmadığını savundu.

Borçları ödendi mi?

Bir süre önce CHP Genel Merkezi'nden Çakmak'ın, Genel Başkan Deniz Baykal'ın da bulunacağı bir törenle CHP'ye katılacağı açıklanmıştı. Çakmak, CHP'ye girmemesini ise "CHP'ye şartlı olarak katılıyordum. Esnaf komisyonu kurulmasını istiyordum. Komisyon kurulmadan apar topar katılmayı istemedim. Senin istediğin komisyonu kuralım sana haber verelim dediler ama artık çok geç" sözleriyle açıkladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.