HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Terör örgütünün sinsi planı

24.10.2003 00:00:00
Terör örgütü PKK/KADEK'in, "Yol Haritası" adı verdiği üç aşamalı bir plan hazırladığı, bu plan doğrultusunda emniyet kuvvetleri başta olmak üzere kamu kurumlarına yönelik eylemlere girişmeye hazırlandığı belirlendi.

Emniyet istihbarat birimlerinin tespitlerine göre, terör örgütü, sözde Kürt sorununun çözülmesi için "Yol Haritası" adı altında üç aşamalı bir plan hazırladı. Plana göre, birinci aşamada sözde tek taraflı ateşkes iki taraflı hale getirilecek, ikinci aşamada "Kürt kimliği" Anayasal güvenceye kavuşturulacak.

Terör örgütü, nihai olarak ise "genel af" sonrası terörist başı Abdullah Öcalan ile örgütün üst düzey mensuplarının "siyasi yaşama dahil edilmesi"ni hedefliyor. Terör örgütünün hazırladığı planın birinci aşamasının sağlanması için, örgütün legal ve illegal uzantıları katılımıyla "sivil itaatsızlık" tarzı eylemlerin bulunduğu "Barış İçin Demokratik Çözüm" kampanyası başlatılacak.

Emniyet istihbarat birimlerinin tespitlerine göre, terör örgütü bukapsamda "misilleme eylemleri" adı verilen, şehir merkezlerinde emniyet güçleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalara, araçlara, askeri şahıslara, bürokratlara, işadamlarına ve parti binalarına yönelik saldırılar yapacak. Saldırılar bombalı, bombalı pankart, kundaklama, işyerlerine molotofkokteyli atma, taşlı sopalı saldırı ve lastik yakma şeklinde gerçekleştirilecek.

Bu saldırıları gerçekleştirecek teröristler için sahte kimlik temin edileceği de saptandı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.