HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

THY'nin New York seferleri başladı

16.09.2001 00:00:00
Türk Hava Yoları'nın (THY), ABD havasahasının uçuşlara kapalı olması nedeniyle 4 gündür yapılamayan İstanbul-New York seferlerine dün yeniden başlandı. Seferlerin yapılacağını gece yarısından itibaren kendilerini arayan THY görevlilerinden öğrenen yolcular, erken saatlerden itibaren Atatürk Havalimanı'na geldiler.

Terminaldeki işlemlerini tamamlayan 288 yolcu, daha sonra THY'ye ait Airbus 340 tipi uçakla New York'a hareket etti.

Bu arada New York'a kızı Melisa ile giden Türk yolculardan Pelin Önç, ABD'ye yapılan terörist saldırıyı "vahşet" olarak nitelendirerek, şöyle konuştu:

"Eşim de Manhattan'da çalışıyor. Hiç suçu, günahı olmayan insanlara yapılacak iş değil bu. Orada yaşayan tanıdıklarımızı telefonla aradık, herhangi bir kayıp yok. Ama kendi milletimizden olsun olmasın yapılanlara çok üzüldük. Acaba oradaki insanlara 'bir şekilde yardımcı olabilir miyim' diye bir an önce gitmek istiyorum. Keşke orada olsaydım."

Evinin Dünya Ticaret Merkezi'ne 20 dakika uzaklıkta olduğunu ve Türkiye'de tatil için bulunduğunu anlatan Süren Yanür adlı yolcu da, saldırıları kınadığını belirterek, "Masum insanların bu şekilde zarargörmelerine çok üzülüyoruz" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.