HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 MAYIS 2021, PERŞEMBE

TÜPRAŞ'ta eylem!

26.09.2005 00:00:00
SON HABER İzmir'in Aliağa İlçesi'nde bulunan Tüpraş rafinerisinde çalışan işçiler, bu sabah işbaşı yapmadı.

Türk-İş Başkanlar Kurulu'nun işyerinde duyuru okuma kararı, Tüpraş'ta saat 11.00'e kadar iş bırakma eylemine dönüştürüldü. İşçiler, sabah saatlerinde servislerinden inerek, rafinerinin önünde toplandılar.

Burada işçilere hitap eden Petrol-İş Sendikası İzmir Şubesi İdari Sekreteri Salih Rakıcı, "Herkesin oldu bitti gözüyle baktığı Tüpraş ihalesinde süreç devam ediyor, bizim sendika olarak mücadelemiz de devam ediyor" dedi.

Tüpraş'a ait rafinerilerde bugün yarım gün iş bırakma eylemi yapıldığını kaydeden Rakıcı, mücadelenin, ihale iptal oluncaya kadar süreceğini söyledi.

Rakıcı, "İlk ihalede olduğu gibi bu ihaleyi de iptal ettireceğiz. Petrol-İş Sendikası'nın göstermiş olduğu kararlılığı Türk-İş'ten de bekliyoruz. Böyle duyuru okuyarak değil, daha radikal eylem kararları alınması gerekmektedir" diye konuştu.

Bu sırada işçiler, "Tüpraş vatandır, vatan satılmaz", "Direne direne kazanacağız" şeklinde sloganlar attı.

Bu arada, Petkim'de de sabah Türk-İş duyurusu okunarak, Tüpraş eylemleri ile ilgili bilgi verildi.  


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.