HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Türkiye'den gelenlere karantina zorunluluğu

Fransa, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yedi ülkeden gelen yolculara Fransa'da 10 günlük zorunlu karantina uygulanacağını duyurdu
08.05.2021 10:29:00
Türkiye'den gelenlere karantina zorunluluğu
Türkiye'den gelenlere karantina zorunluluğu
Fransız haber ajansı AFP, Fransız hükümetinden bir kaynağın Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla yedi ülkeden Fransa'ya seyahat eden yolculara 7 Mayıs yarısından sonra karantina uygulanmaya başladığını duyurdu. Kaynak, karantina uygulanacak ülkeleri Türkiye, Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar olarak sıraladı. Bu ülkelerden gelen yolcuların, Fransız makamlarına nerede konaklayacaklarına dair bir belge sunması gerekecek ve karantinada kalan kişiler sadece günde iki saat bulundukları yeri terk edebilecek. Karantina kurallarına ihlal edenlere para cezası verilmesi planlanıyor. Hindistan varyantının görüldüğü ve vaka ile ölüm sayılarının yüksek seyrettiği Hindistan'dan Fransa'ya uçuşlar ise yasaklanmıştı. Fransa, enfeksiyon sayılarının yüksek olduğu Brezilya'dan da uçuşları durdurmuştu. Fransa'nın halihazırda karantina uygulandığı diğer ülkeler ise Arjantin, Şili ve Güney Afrika.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.