HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Tutuldu Meclis'in Kamer'i/dolunayı

17.06.2001 00:00:00
TBMM'nin tek Kamer'i olan Genç, önceki gün yine tarih yaptı, yine fark attı.

Ara sıra ve de genellikle de alkol sınırını aşınca konuşmalarıyla mutlaka bir yerlere toslayan Kamer Bey, bazen çok yerinde ve kolayca unutulmayacak sözler de ediyor.

Bu ülkenin kurtuluşu için şart koştuğu; "Süleyman'ın dar-i bekaya göçü", sözü o gün yeniden seçileceğini uman yalaka basın tarafından büyük saygısızlık olarak kabul edilmiş olsa da son derece yerinde bir tespit olduğu, Süleyman'ın her taşın altından çıkmaya başlamasıyla anlaşıldı ancak.

Görüntü olarak dolunay tutulmasını çağrıştırsa da Meclis'in en aydın adamıdır o.

Engin fikirlerinden her kesimin istifade etmesi için partiler arası transferlerde bulundu.

Doğru bildiğini, ara sıra kelimeleri karıştırsa bile söylemekten kaçınmıyor.

Son olarak ülkenin kötü idaresini don olayıyla dillendirmeye kalkışması, TBMM'de hareketli anların yaşanmasına sebep oldu.

Ülkede stratejik öneme haiz bir çok kurumun yabancılara satılmasına, yabancıların her arzusunu hiçbir kısıtlama yapılmadan yerine getirilmesine içerlenen sayın Kamer Bey, sayın vekillerin donlarının da stratejik öneme haiz olup olmadığını öğrenmek istemiş.

Şu ana kadar hiçbir şeye itiraz etmeyen vekil beyler de iş dona kalınca hep birden galeyana geldiler ve Kamer beyin üzerine yürüdüler.

Onurumuz donumuz, alamaz hiçbir domuz.

Bana ne Telekom'dan, ben vazgeçmem donumdan.

Sloganlarının atılacağını bekleye dursun halk, sayın vekillerin özenle kurdukları cümleler arasına serpiştirdikleri; "şerefsiz", "alçak", "şahsiyetsiz" ve "adi" kelimeleriyle de doğaya ne kadar saygılı olduklarını gösterdiler cümle aleme.

Bir kısım izleyicinin; bunlar devleti donları kadar bile sevmiyor zehabına kapılsa da, vekillerin ortaya koyduğu bu örnek don tavrı göz yaşartıcı idi.

Toplumda her gün itibarı kaybolan donun, birkaç sene sonra tamamen piyasadan kalkması bile söz konusuyken, onun etrafında bu kadar vaveyla koparmanın, AB kapısında bekletildiğimiz şu günlerde ülkenin ve Türk imajının zedelenmesine sebep olabilirdi.

IMF'nin Derviş'e, Derviş'in hükümete, hükümetin TBMM'ne, TBMM'nin vatandaşa dayattığı 15 yasa/yarasa ne zaman çıkacak diye dünya alem dört gözle beklerken halimize bakın.

Telekom, THY gibi bir ülkenin en önemli kurumları haraç mezat satılacağı/peşkeş çekileceği günü beklediği bir zamanda biz hala ne ile uğraşıyoruz.

Elin gavuru; "bunlar bir dona bu kadar kıymet verdiğine göre kim bilir Telekom'dan ne isteyecekler" deyip de ya vazgeçerlerse ihalelerden?

İşte o zaman boşa gitti bunca mesai.

Neyse ki, anladı sayın Kamer yaptığı hatayı da donu Bor'la değiştirdi.

Rezervi 1 triyon dolarlık Bor madenlerine donları kadar değer vermeyen vekiller de sükûnete ermiş oldular.

Kısacası yaşasın don, kahrolsun Bor.

Diyalog

Papaz ile diyalog

Müslüman'la monolog

Nerdesin psikolog

Hahamla hi hi ha ha

Mümin olana oha

Bir çok sapıklık daha

Kardinale hoşgörü

Mümine bin bir soru

Ne ki adamın zoru

Monsenyöre iltifat

Rahibeye teşrifat

Kaldı mı başka sıfat

Var bu işte bir terslik

Gerekli bin bir derslik

Kuvvetleri bir tırslık

Bellidir hak ve batıl

Durma köşede atıl

Koş hak kervana katıl

Neyani coştun yine

Kim sahip çıkar dine

Hele bir gel kendine

Aşık Neyani
 
Müslim Karabacak / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.