HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Yarış Kızıştı

14.07.2001 00:00:00
Faruk Süren'in bırakma kararı alarak olağanüstü kongre için düğmeye basmasının ardından başkanlığa adaly olan Sedat Doğan ve Abdullah Tirali adaylıktan çekilirken. Bugün yapılacak kongrnede Mehmet Cansun ile Ateş Ünal Erzen kıyasıya yarışa girecek.

Cansun: Borçsuz Cimbom

Tüm Galatasaraylılar'ı oy vermeye çağıran Galatasaray Asbaşkanı ve Başkan adayı Mehmet Cansun "İlk hedefimiz banka borçsuz bir Galatasaray yaratmak olacak" diye konuştu. "Zor bir dönemeçten geçiyoruz, bu aynı zamanda bir dönemeç noktası da olacak" diyen Mehmet Cansun, "Bu nedenle herkesin bunu ciddiye almasını ve kongreye gelerek oy vermesini istiyorum. Oy atmayan insanlar daha sonra Galatasaraylı olarak acı çekerler." diye konuştu.

Her zorluğu yeneriz

"Sevgiyle biraraya gelince her türlü zorluğu yeneriz" diyen Mehmet Cansun, "Banka borçsuz bir Galatasaray sloganıyla geldik. Geçen yıl camiayı en fazla rahatsız eden konu buydu, hatta bazı isimler para bulamadıkları için başkanlığa aday olmadıklarını söylediler. Bu nedenle gelecek Mart'ta her üyenin rahatlıkla aday olabileceği, banka borçsuz bir Galatasaray yaratmak ilk hedefimiz olacak" diye konuştu.

Erzen'den eleştiri

Olağanüstü Genel Kurulu öncesi başkan adaylarından Ateş Ünal Erzen de, Arif'in transferinden dolayı Real Sociedad Kulübü'ne ödenmesi gereken 2.4 milyon dolar için, diğer başkan adayı Mehmet Cansun'a tepki gösterdi.

Akılcı bir yönetim

Erzen, yaptığı açıklamada, başkanlığa niye aday olduğunun bir kez daha gözler önüne serildiğini ifade ederek, "Olmayan bir transferden dolayı kulübe 2.4 milyon dolar yük bindi. Galatasaray böyle tehlikelerle uğraşıyor ve bu tehlikelerden sorumlu olan arkadaşım şimdi başkanlığa adaylığını koyuyor" diye konuştu. Erzen, göreve gelmesi halinde Galatasaray Kulübü'nün güvenilir, şeffaf, katılımcı ve akılcı bir şekilde yönetileceğini ifade etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.