HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Yerleştirme ücreti 6 milyon lira

31.07.2001 00:00:00
Adaylar tercih formunu teslim etmeden önce kılavuz, tercih formu ve yerleştirme ücreti olarak belirlenen 6 milyon lirayı Vakıflar Bankası, İş Bankası, Akbank veya Yapı ve Kredi Bankası şubelerinden birine yatırarak 2 nüsha banka dekontu alacaklar. Adayların, yerleştirme ücretini bankaya yatırmak için ÖSYM numaralarını banka görevlisine söylemesi gerekiyor. Adaylar, aldıkları dekontların bir nüshasını tercih formlarıyla birlikte teslim edecekler. Diğerini kendileri saklayacaklar.

Tercih formları 1-10 Ağustos günleri arasında, lise ve dengi okul müdürlüklerine veya ÖSYM sınav merkezi temsilciliklerine 750 bin lira karşılığında teslim edilecek. Adaylar, 750 bin lira verdiklerine dair makbuz alarak, saklayacaklar.

ÖSYM Başkanı Toker, tercih formlarını internet üzerinden gönderecek olan adayların da mutlaka yerleştirme ücretini yatırmaları gerektiğini bildirdi. Bu yöntemi izleyecek adayların ücretlerini yatırdıklarına dair bilgiyi ilgili bankanın kendilerine bildireceğini kaydeden Toker, formu internet üzerinden gönderecek adayların 750 bin lira ödemesine gerek olmadığını kaydetti.

Adaylar, tercih formlarının ÖSYM'ye gönderilip gönderilmediğini, formu teslim ettikleri okullara veya ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine Ağustos ayının ikinci haftası içinde asılacak olan listelerden öğrenebilecekler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.