HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Yılmaz'dan il başkanlarına kafakol

16.07.2001 00:00:00
ANAP il başkanları, 4-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek ANAP 7. Olağan Büyük Kongresi öncesinde ortak bir bildiri yayınladılar.

Bildiride, "Ülkemizin çağdaş dünyayla bütünleşme mücadelesini yalnız Anavatan Partisi'nin verebileceğine, partimizin de bu zor mücadeleden tecrübesi, birikimi, kararlılığı ve doğru bildiğinden şaşmayan gözüpekliliği ile yalnız Mesut Yılmaz'ın liderliğinde başarılı çıkacağına inanıyoruz" denildi.

Sheraton Oteli'nde tüm il başkanları adına basın toplantısı düzenleyen ANAP Aksaray İl Başkanı Orhan Aydın, önceki gün yaptıkları toplantıda 81 il başkanı ile üzerinde mutabakata vardıkları konuları açıkladı.

Orhan Aydın, "İçinde bulunduğumuz ve milletçe binbir türlü fedakarlıkla aşmaya çalıştığımız ekonomik kriz bir defa daha göstermiştir ki; Türkiye için en fazla hayati önem taşıyan konu sağlamve güçlü ekonomiye sahip olmaktır" dedi.

Kongrede, yönetim organlarına seçilecek olanların, "ANAP'ın felsefesine inanmış, gelecek yönetimi anlayışına sahip, kendi arasındave lideriyle uyumlu, parti politikalarını temsil etmekte başarılı, partiyi yeniden tek başına iktidara taşıyacak gayrete sahip kişiler" olacağını kaydeden Aydın, "Bu kongrede bir anlamda efsane yeniden geri dönecek" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.