HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Zebari: Önce güvenlik

15.10.2003 00:00:00
Irak'ta Amerika tarafından atanan geçici Hükümet Konseyi'nin Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Irak'ta politik adımlardan önce güvenliğin geliştirilmesinin hayati önem taşıdığını söyledi.

Malezya'nın Putrajaya kentinde yapılan İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) dışişleri bakanları toplantısına katılan Zebari, ABD tarafından hafta sonu BM Güvenlik Konseyi üyelerine dağıtılan ve "Hükümet Konseyi'nin, 15 Aralık'a kadar Güvenlik Konseyi'ne yeni anayasanın hazırlanması ve bu anayasa çerçevesinde demokratik seçimler yapılması konusunda hazırlayacağı programı sunmasını öngören", yeni Irak karar tasarısıyla ilgili görüşlerini gazetecilere aktardı.

Zebari, ABD'nin yeni karar tasarısında istediklerini yapmaya hazırolduklarını her zaman söylediklerini, Hükümet Konseyi'nin istenen takvimi sağlayabileceğini söyledi. Zebari, "Hükümet Konseyi, ABD üzerinde ne kadar etkili" sorusunaise "Amerikalılarla dostuz, biz müttefikiz. Beraber çalışıyoruz.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.