HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 HAZİRAN 2021, CUMA

ABD ve Meksika göçmen krizini görüştü

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, yaptıkları çevrimiçi görüşmede, göçmenlik konusunda bir stratejik ortaklık kurulması konusunda anlaşmaya vardı
07.05.2021 21:51:00
ABD ve Meksika göçmen krizini görüştü
ABD ve Meksika göçmen krizini görüştü

ABD Başkanı Joe Biden'ın, Meksika sınırındaki göçmenlik kriziyle ilgilenmesi için görevlendirdiği Harris, Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador ile çevrimiçi bir toplantı düzenledi.

Toplantıya ilişkin Harris'in ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede ABD'ye Orta Amerika ülkelerinden göçmen akınının temel nedenlerinin ele alındığı kaydedildi.

Meksika ve "Kuzey Üçgeni" olarak adlandırılan Guatemala, Honduras ve El Salvador'un ekonomik durumlarının iyileştirilmesi konusunun ele alındığı toplantıda, söz konusu 3 ülkeden göçmen akınına yönelik ABD ve Meksika arasında stratejik bir ortaklık kurulması konusunda mutabık kalındı.

Görüşmede, Meksika-ABD sınırındaki güvenliğin sağlanması konusunda da ortak çaba yürütülmesi gerektiği vurgulanırken, Lopez Obrador, Harris'in 8 Haziran'da Meksika'ya yapacağı ziyareti dört gözle bekleyeceğini vurguladı. AA

Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.