HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Altın Portakal'da ön eleme sonuçlandı

17.08.2001 00:00:00
Altın Portakal Uluslararası Kısa Film ve Video Yarışması'na katılan eserlerin ön elemesi sonuçlandı. Uluslararası Kısa Film ve Video Yarışması'na, 15 ülkeden 184 eser için başvuruda bulunuldu.

Akdeniz Üniversitesi Sinema Kulübü Başkanı Dr. Akın Yıldız, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilaver Bayındır ve İngiliz film yapımcısı Lucy Wood'dan oluşan önjüri, 184 filmi izleyerek, "dramatik", "belgesel", "deneysel" ve''canlandırma" dallarında yarışmaya katılma ve gösterim hakkı kazanan filmleri belirledi.

Buna göre, yarışmaya 11 dramatik, 7 belgesel, 3 canlandırma ve 9 deneysel film katılma hakkı kazandı. Bu dallarda ayrıca, toplam 39 filmin gösterim programına alınmasına karar verildi.

Festivalin yarışma bölümüne alınan filmlerin Türkiye, Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Yugoslavya, Macaristan ve Finlandiya'dan katıldıkları bildirildi.

Altın Portakal Uluslararası Kısa Film ve Video Yarışması'nın jürisi ise şu isimlerden oluşuyor:

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Bingöl, sinema eleştirmeni Sevin Okyay, İngiliz film yapımcısı Kenneth J. Dakan, Fransız film yönetmeni Pascal Deux, ODTÜ'de sinema- televizyon dalında ders veren öğretim görevlisi Thomas Balkenhol.

Jüri, 18-21 Eylül tarihleri arasında yapacağı değerlendirme toplantısında, ödül kazanan filmleri belirleyecek. Ödüller, 38. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin kapanış gecesi olan 5 Ekim'de sahiplerini bulacak.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.