HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Avrupa filmleri Bursa durağında

19.10.2003 00:00:00
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Turizm Vakfı'nın, Ankara Sinema Derneği işbirliğiyle düzenlediği "Avrupa Filmleri Gezici Festivali" başladı. BKSTV Genel Sekreteri Banu Demirağ, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen gezici festivalin, Ankara, Malatya, Kayseri ve İzmir'den sonra Bursa'ya geldiğini belirterek, festival kapsamında 21 Avrupa ülkesinden 80 kısa ve 31 uzun metrajlı filmin gösterileceğini bildirdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu, yönetmen Zeki Demirkubuz, sinema sanatçıları Tuncel Kurtiz ve Taner Birsel ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende, daha sonra Hans Christian Schmid'in, bu yıl Berlin Film Festivali'nde "FIPRESCI Ödülü"nü kazanan filmi "Uzak Işıklar/Distant Lights" gösterildi.

Sekiz gün sürecek festivalde, "En İyi On Türk Filmi" anketiyle belirlenen "Yol", "Umut" ve 'Uzak" ile Derviş Zaim'in Unesco Özel Ödülü'ne layık görülen filmi "Çamur"un yanı sıra, "Trendeki Adam (Patrice Leconte)", "Güneşli Pazartesiler (Fernando Leon de Aranoa)", "Bir Deve İçin Daha Kolay (Valeria Bruni-Tedeschi)", "Albino Noi (Dagur Kari)", "Bazı Sırlar Vardır (Alice Nellis)", "Edi (Piotr Trzaskalski)", "Benim Kasabam (Marek Lechki)", "Gök Başımıza Düşecek (Gunnar Vikene)", "Ütopya, Kusursuz Bir Ülkede Bile Kimse Kusursuz Değildir" adlı filmler izlenime sunulacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.