HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Baba-oğul aynı sınıfta

06.09.2001 00:00:00
Eskişehir Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin açık lise programında bir baba-oğul aynı sırayı paylaşıyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde çalışan baba Süleyman Bıçak iledaha önce lisenin Metal İşleri Bölümü'nde eğitim gören ancak, 2 yıl sınıf tekrarı yaptığı için eğitimini yarım bırakmak zorunda kalan 16 yaşındaki oğlu İsmail Hakkı Bıçak, Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin Açık Meslek Lisesi Torna-Tesviye bölümünde eğitime başladı.

Maddi olanaksızlıklar nedeniyle eğitimini tamamlayamadığını ve böyle bir fırsatı değerlendirmek için eğitimine kaldığı yerden devam etmekten mutluluk duyduğunu belirten baba Bıçak, "Oğlum bazı olumsuzluklar nedeniyle okulu bırakmak zorunda kalmıştı. Hem onu teşvik etmek hem de diğer öğrencilere örnek olsun diye okula başladım" dedi. Özellikle kamu sektöründe çalışanlar için diplomanın ve eğitimin çok büyük önemi olduğunu ifade eden Bıçak, alacağı diploma ile hem işyerinde terfi edeceğini hem de iyi bir meslek sahibi olacağını belirtti. Bıçak, çeşitli nedenlerle eğitimini yarım bırakanlara seslenerek, okumanın yaşının olmadığını söyledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.