HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Barzani huzursuz-Türk askeri Irak'a kaos getirir

14.10.2003 00:00:00
Kuzey Irak'ta Kürdistan Demokratik Partisinin denetimindeki bölgelerin Başbakanı olan Neçirvan Barzani, Türk askerlerinin Irak'a sadece kaos getireceğini söyledi

İngiliz The Guardian gazetesine demeç veren Neçirvan Barzani, Bush yönetiminin Türk askerlerinin Irak'a gelmesine izin vererek kendi amaçlarını tehlikeye attığını belirtti. Neçirvan Barzani, Türk askerleri de dahil olmak üzere, komşu ülkelerden Irak'a gelecek askerlerin ülkeye istikrar değil sadece kaos getireceğini savundu. Türk askerlerinin Irak'a gönderilmesi kararının Kuzey Irak'taki Amerikan yanlısı grupları hayalkırıklığına uğrattığını belirten Barzani, "Temel sorun Washington yönetiminin Irak halkının, Geçici Yönetim Konseyi'nin ve siyasi partilerin isteklerine ne kadar saygı gösterdiğidir" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.