HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Batı Şeria’da 2 Filistinli öldürüldü

08 02:21:00.05.2021
İsrail güçleri, Batı Şeria'da 2 Filistinliyi öldürdü
İsrail polisi, Batı Şeria'nın Cenin kenti yakınlarında bir sınır üssüne ateş açtıkları gerekçesiyle 2 Filistinliyi öldürdü, 1'ini de yaraladı.
 
İsrail askerlerinin, işgal altındaki Filistinlilere yönelik şiddeti giderek artıyor. Kudüs'te bulunan Şey Cerrah Mahallesi'nde İsrailli yerleşimcilerin iftar saatlerinde Filistinlilere yönelik şiddeti bugün Batı Şeria'da bir kez daha kendini gösterdi. İsrail polisi yaptığı yazılı açıklama ile Batı Şeria'nın Cenin kenti yakınlarında bulunan sınır polisine ait bir üsse 3 Filistinli tarafından ateş açıldığını iddia etti. Batı Şeria'da yaşanan olayda 2 Filistinlinin öldürüldüğü, 1'inin de yaraladığı kaydedildi. Yaralı Filistinlinin hastanede tedavi altına alındığı belirtilirken, Kudüs ve diğer kentlerde İsrail güçleri ile Filistinliler arasındaki şiddetin arttığı ifade edildi.
 
İsrail güçleri, 16 yaşındaki Filistinli öldürmüştü
 
Çarşamba akşamı İsrail güçleri, Batı Şeria'nın Nablus kentine bağlı Odla köyüne baskın düzenlemişti. Yaşanan arbedede 16 yaşındaki Filistinli bir genç İsrail güçleri tarafından öldürülmüştü.
 
Öte yandan, İsrail güçleri, Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da teravih namazı kılan Filistinlilerin toplanmaları ve oturmalarını engellemek amacıyla Şam Kapısı'nda 13 Nisan'da barikatlar kurmuştu. Barikatların kurulmasını reddeden Filistinliler ile İsrail güçleri arasında günlerce şiddetli çatışmalar yaşanmıştı. Ancak Filistinli gençler 25 Nisan'da barikatları kaldırmayı başarmıştı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.