HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Baykal: İktidar sanıklarla değil, savcılarla uğraşıyor

16.05.2001 00:00:00
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın Ankara DGM Savcısı Talat şalk'a karşı cephe açmasını eleştirerek, Türkiye'de iktidarın sanıklarla değil, savcılarla uğraştığını söyledi. Baykal, "Suçu işleyenlerle değil, yolsuzluk yapanları duyuranlarla, haber verenlerle uğraşılıyor. Maalesef Türkiye bu noktaya geldi" diye konuştu. IMF'ye verilen niyet mektubuna değinen Baykal, "Türkiye'yi ekonomik ve siyasal açıdan etkileyen bu mektubu iktidar partilerinden birisinin genel başkanının okumadığını duyuyoruz. Yine bir başka genel başkan, şöyle bir baktığını söylemiş. Türkiye'nin tarımı, sanayisi, ekonomisi ve Meclisinin çalışma takviminin bağladığı mektubun içeriği hakkında Türkiye'yi yönetenlerin haberi yok" dedi.

Derviş ve sol

Bir gazetecinin "Kemal Derviş'e destek var. Solda da yeni bir arayış var. Kemal Derviş'in yeni bir sol oluşumun başına geçebileceği konuşuluyor" şeklindeki sözlerine Baykal, "Bunlar hep senaryo, böylesiyasi tahlil olmaz" karşılığını verdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.