HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Baykal: Konu kapanmamalı

06.09.2001 00:00:00
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Bayındırlık ve İskan Bakanı, istifa ederek doğru yapmıştır. Ancak konu kapanmamalıdır" dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın istifasıyla ilgili soruya ilişkin, Baykal, "Sayın Bakan Aydın istifa ederek çok doğru yapmıştır. Yapılması gerekeni yapmış" diyerek şöyle devam etti:

"Ancak bu konu bununla çözülmez. Ortada bir haksızlık varsa, bu, bakanlıktan, milletvekiliğinden ve görevden ayrılarak ortadan kaldırılamaz. Bunun mutlaka yargıya yansıması gerekir. Bu da TBMM'nin bakan hakkında soruşturma kararıyla olur. Ancak istifasıyla, bakanlığıdönemindeki yaptığı işlerden dolayı savcılar tarafından soruşturulamaz. Bu bir usul gereğidir. Bakanlık zamanında işlenen suçları, TBMM'nin Yüce Divan'a yansıtması gerekir. İstifa etti diye konu kapanmamalıdır."

Konunun örtbas edilmemesi gerektiğini de belirten Baykal, "Bayındırlık ve İskan Bakanı'nın daha önceki yaptığı işlerden dolayı meclis mutlaka karar almalıdır. Eğer DSP, ANAP ve MHP, (İstifa etti, iş bitti) diyecek olurlarsa, konuyu örtbas etmiş olurlar. Bakanın istifasını gerektirecek bir durum varsa, bu ciddiye alınmalı ve gereken mutlaka meclis tarafından yapılmalıdır" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.