HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

BDT sezona hazır

28.09.2001 00:00:00
Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), ekim ayında başlayacak yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. İnsanı insan yapan değerlerin "erozyona" uğradığı düşüncesinden yola çıkan BDT, izleyicilerinin karşısına "insansızlaşmayı" konu alan bir repertuvarla çıkacak.

BDT'de yeni sezon hazırlıklarının sürdüğünü belirten BDT Müdürü Mehmet Gökçer, bu yılki repertuvar hazırlanırken, "İnsansızlaşma" ana temasından hareket ettiklerini söyledi.

Gökçer, çağımızda eğitimsizlik, cehalet ya da sistemin etkileriyleinsanı insan yapan değerlerin hızla "erozyona" uğradığını savunarak,bu yıl sahnelenecek oyunlarda bu durumu, kimi zaman hoşgörü ve sevgiyle kimi zaman da eleştirel bir bakışla ele alacaklarını dile getirdi.

Bursa'nın son derece "kaliteli" tiyatro izleyicisine sahip olmasına karşın, son yıllarda tiyatroya gelen izleyici sayısında bir azalma yaşandığına işaret eden Gökçer, bu olumsuzluğu, gerek içerik gerekse sunuşta kaliteyi yakalayarak aşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Gökçer, geçen yıl BDT'de yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla başlatılan''1. Perde Operasyonu"nun, seyirci sayısının azalmasına neden olmadığına değinerek, "Türkiye'de her yerde yanlışlıklar olabiliyor. Önemli olan herkesin bu yanlışlıklardan kendine ders çıkarması ve bu yanlışların devam etmemesidir" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.