HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Belfast'ta kriz sürüyor

02.10.2001 00:00:00
Aynı zamanda okulun yönetim kurulunda üye olan Katolik rahip AidanTroy, krizin beşinci haftaya girdiğini ve politikacıların her türlü ahlak anlayışından uzak bu durumu düzeltmek için ellerinden gelen çabayı göstermeleri gerektiğini söyledi.

Yaşları 4 ile 11 arasında değişen kız öğrencilerin her gün ailelerinin eşliğinde ve giderek yoğunlaşan bir polis koruması altındaokula gelmek zorunda kaldıklarına işaret eden rahip Troy, "çocuklarınruh sağlıkları onarılamaz yaralar alıyor ve bu geri dönüşü olmayan birzarar" dedi.

Okulun yaşananların zararlarını en aza indirmek için danışmanlık hizmetleri vermeye başladığını belirten Troy, 220 öğrencinin her gün korku içine sokulmaları ve terörize edilmelerinin izah edilebilir yanıbulunmadığını kaydetti.

Bilindiği gibi okulun açıldığı hafta öğrenciler ve velilerin okulagelişleri sırasında el yapımı bir bomba patlamış ve iki polis memurunun yaralanmasına yol açmıştı. Bunun ardından çocukların okula girişleri sırasında sessiz protesto yapan Protestanlar, velilerin yalnız dönüşleri sırasında ise olabildiğince ağır sloganların atıldığı bir protesto biçimini beş haftadır sürdürüyorlar.

Bu arada, bazı ailelerin çocuklarını okuldan aldıkları ve başka okullara göndermeye başladıklarına da dikkat çekiliyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.