HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Bu gemi karaya oturmaz

06.07.2001 00:00:00
Bu gemi sağlam bir limanda demirlemiş bulunmaktadır, o da Türkiye'nin kucağını açmış olduğu güzel, güven verici bir limanıdır, bunun hazzını yaşayarak biz de üzerimize düşeni yapalım diyen Denktaş KKTC davalarından vazgeçmeyeceklerinin altını çizdi

Sorumluluk bilinci

Emeklilerin geçmişte en zor günlerde sorumluluk yüklenerek çeşitligörevler üstlendiğini ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kurduğunu ifade eden Denktaş, emeklilerin çalışma azminin genç memurlara aktarılması gerektiğini söyledi.

Denktaş, herkesin canla başla çalışmasını ve görevine sarılmasını isteyerek, "Bu devleti yaşatacağız, sayenizde kurduk, sizlerden sonragelenlerin katkıları ve anavatanının yardımıyla bu devleti yaşatacağız" dedi.

Türk vatandaşlara AİHM önerisi

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, bazı Kıbrıslı Türklerin emekli aylıklarını Rum kesiminden aldığını ve son günlerde Rum yönetiminin bir yasa geçirerek bu aylıkları kesmek istediğini belirterek, Rum yönetiminin aldığı kararla mağdur olacak Kıbrıslı Türklerin, Rumlar hakkında dava açmasını istedi.

Denktaş, Emekliler Haftası dolayısıyla emekli dernekleri tarafından düzenlen kokteylde yaptığı konuşmada, "Rumların Kıbrıs Türklerine yaptıklarını hiç yılmadan dava edelim" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.