HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Bu kadarı da fazla canım?

19.10.2003 00:00:00
Ankara'dakilerin Amerikan sevdasına izah getirebilene aşk olsun!

Etrafınızda var mı, ABD aşkına gençlerimize Irak çöllerinde göz göre göre ölüme sevk etmeye çalışanların ahvaline makul bir izah getirebilen? Kimse var mı?

Irak'a Türk askerini sevk etme işinin ne milli bir tutar tarafı kaldı.

Ne dini? Ne politik, ne stratejik.

Ankara'dakileri anlayabilene aşk olsun!

Askerimizin başına küstahça çuval geçirdiler.

Ankara'dakiler, dediler eyvallah.

Kuzey Irak'ta kırmızı çizgi-mizgi bırakmadılar

Ankara'dakiler, dediler eyvallah.

Çizgi-mizgi bir yana Kuzey Irak'a adım bile attırmadılar. Peşmergeleri silahlandırdılar. Türkmenlerin tapu ve nüfus belgelerini yok ettiler. İsrail'de eğitilmiş 120 bini aşkın Yahudi Peşmerge'yi yerleştirdiler.

Ankara'dakiler, dediler eyvallah. Amerikan tezkeresini tek nefeste, tek celsede hallettiler.

Ancak Amerika'dan hâla bize dönük tık bile yok. Pentagon kurmayları, Barzani'yi, Talabani'yi, Peşmergeyi dinliyorlar gözleri kapalı.

Ankara'dakilerde ise aynı nakarat; eyvallah...

Bu arada ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un üst düzey yetkililerinden Korgeneral William Boykin küstahça "Müslümanların tanrısının put (idol) olduğu'' şeklinde hakaret ediyor. Yüce Allah'a hakaret yağdırıyor.

Ankara'ya göre adam, basit bir adam değilmiş? Basit mi değil, adam mı değil; ortada. Sarf ettiği cümlelerinde saklı ne ? olduğu.

Pentagon'da "savaş desteği ve istihbarat''tan sorumlu müsteşar yardımcısı. Hem de Korgeneral? Hilal fobili bir Haçlı? "Müslümanlar, bizi yok etmek istiyor, çünkü biz Hıristiyan bir ulusuz" diyor.

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, "Korgeneral Boykin'ın orduda muhteşem bir sicile sahip bir subay olduğunu biliyoruz'' diyor. Adamını temize çıkartıyor. ABD Genelkurmay Başkanı Richard Myers ise "İlk bakışta, bu sözler yasalara aykırı değilmiş gibi gözüküyor'' şeklinde konuşuyor.

Yani, küstah Korgeneral'in bakışı, Pentagon'un ortak bakışı, ortak perspektifi?

Amerikan ordusunun "muhteşem sicile sahip Korgeneral"inin düzeyi bu ise, gerisini varın siz hesap edin.

Hesap edin ki; Ankara'dakilerin, tertemiz gençlerimizi kimlerin koordinasyonunda, hangi tür Haçlıların "body-gard"lığı için Irak'a sevk etmeye çalıştıklarını görün.

Damarlardaki asil kanlar donmuş, kaskatı kesilmiş. Vicdanlar susmuş, yürekler mühürlenmiş sanki.

Kimsede tık yok.

Ankara'dakilerde hep aynı nakarat; eyvallaaah.

Ehl-i Salib'e karşı asırlar boyunca milyonlarca şehit vermiş aziz milletimizin civanları, bu Amerikan kafasının işgal ettiği Irak'ta, bu kafanın koordine ettiği biçimde can pazarına sevk edeceğiz? Bunu hangi yürek sindirebilir!

Devletine hakaret etsinler; eyvallah. Askerine çuval geçirsinler; eyvallah. Bayrağına, sancağına, vatanına hakaret etsinler; eyvallah. Dinine hakaret etsinler; eyvallah.

Eyvallah ile de yetinmek yok? Askerlerimizi istedikleri yere sevk etmek için gelen Amerikan talimatlarına ise anında "acil tezkere"li cevap; tabii, derhal yallaaah.

Bu kadarı da fazla canım?

Pentagon bile şaşırıyor bu sürate; yoksa bu işin içinde bir iş olmasın diye başka alternatifler üzerinde kafa yoruyor. Tezkereci Ankara'ya, o gün bugündür net bir şey söylemiyorlar.

Bu iş, Amerikan sevdası ile izah edilemez.

Bu iş, Amerika'ya teslimiyetle de izah edilemez.

Bu iş, stratejik ortaklıkla ise hiiiiç izah edilemez.

Sevdalığın bir asaleti, teslimiyetçiliğin bir raconu, stratejik ortaklığın bazı ilkeleri olur.

Ankara'dakilerin Amerika'yla olan bağ ve bağlantıları bunların hiçbirine sığmıyor. Bunun daha başka bir adı olmalı.

Bilen varsa beri gelsin.

Ankara'dakilerin bu gidişatının sonu hiç de hayır değil.
 
Misafir Kalem (K) / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.