HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Çelik, ÖSS Sınav Kılavuzu için erteleme isteyecek

19.10.2003 00:00:00
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ÖSS'de değişiklik yapılmasını ilişkin tasarının Mecliste beklemeye alınması üzerine, ÖSYM Başkanı'ndan sınav kılavuzlarını basımının ertelenmesini isteyecek.

Yurt-Kur'un 71'nci Genel Kurul toplantısından başka biz programı nedeniyle ayrılan Bakan Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik bir gazetecinin ÖSS kılavuzlarının basımının ertelenmesi için ÖSYM Başkanı Prof.

Savaş Küçükyavuz ile görüşme yapıp yapmadığını sorması üzerine, Küçükyavuz'a resmi bir yazı yazdıklarını açıkladı.

Çelik, "Ayrıca kendisini arayacağım. Fırsat bulup arayamadım, bugün arayacağım" dedi.

Çelik, yolladıkları yazı ve yapacağı görüşmede sınav kitapçıklarının basımının ertelenmesi için makul bir süre istendiğini bildiriken, bir gazetecinin "Olumsuz yanıt alırsanız" sözleri üzerine, "Varsıyamlara göre hareket etmeyeceğiz" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.