HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

CHP kan kaybediyor ANAP grup kuruyor

14.10.2005 00:00:00


CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Özcan, partisinden istifa etti. Özcan, Anavatan Partisi'ne katıldı. Böylece 20 sandalyeye ulaşan Anavatan Partisi, Meclis'e grup kurma sayısına ulaştığına dair dilekçe verdi.

Mersin Milletvekili Hüseyin Özcan, Anavatan Partisi'ne katıldı. Anavatan, bu katılımla TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştı. Özcan'ın Anavatan'a katılımına ilişkin üyelik formu, parti tarafından TBMM Başkanlığı'na gönderildi. Özcan'ın katılımıyla Anavatan Partisi'nin Meclis'teki sandalye sayısı 20'ye yükseldi.

CHP saygınlığını önemli ölçüde yitirdiBu arada Mersin Milletvekili Hüseyin Özcan'ın istifayla CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 155'e düştü. İstifa dilekçesini TBMM Başkanlığı'na gönderen Hüseyin Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, parti içinde CHP ilkelerine ve ahlakına uymayan davranışların normal bir uygulama haline geldiğini savundu. Partideki antidemokratik uygulamalara karşı çıktığında hakaret ve tehditlere maruz kaldığını belirten Özcan, şunları kaydetti: "Antidemokratik uygulamalar ve tutarsız politikalar sonucunda, partimiz güvenilirliğini ve saygınlığını yitirmiştir. Hızla halktan uzaklaşmış, her türlü siyasal iddiasını kaybetmiştir. CHP yönetiminin izlemiş olduğu çelişkili politikaların en son örneklerini, RTÜK seçimlerinde ve AB tartışmalarında yaşadık."  Son değişiklikle TBMM'deki son sandalye dağılımı da şöyle oldu: AKP  : 356, CHP  : 155, ANAVATAN : 20, SHP   : 4, DYP  : 4, HYP  : 1, Bağımsız  : 7, Boş   : 4.


Senteks
Panax nedir
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.