HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Çiftçiler eylem yaptı

06.09.2001 00:00:00
Sakarya'daki çiftçilerin yürüyüş ve miting öncesi hazırlıkları olaylı başladı. Fındık ve pancar taban fiyatları ile gübre ve mazot fiyatlarına yapılan zamları protesto amacıyla Akyazı'da yürüyüş ve miting yapacak olan binlerce çiftçi, dün sabah saatlerinde tüm ilçelerden traktörlerle yola çıkarak, D-100 karayolunun Ormanköy sapağında toplandı.

Buradaki birikme nedeniyle trafik akışının durduğu Akyazı-Adapazarı arasında, yaklaşık 1 saattir ulaşım sağlanamıyor. Bölgede yoğun önlem alan güvenlik güçleri, yolun trafiğe açılması içinsürekli uyarıda bulunurken, traktörlerinden inen çiftçiler fındık çuvallarını yakmaya başladı. Bu arada, birkaç çiftçinin üzerine benzin dökerek kendini yakmak istemesi de güvenlik güçleri ve diğer çiftçiler tarafından engellendi.

Güvenlik güçleri, yolun trafiğe açılması ve bölgedeki birikmenin engellenmesi için Sakarya'daki Ziraat Odaları'nın yöneticileriyle görüşerek, çiftçilerin yürüyüş ve mitingin yapılacağı Akyazı merkezinegirişlerini sağlamaya çalışıyor.

Öte yandan, ilçe merkezindeki çiftçi eylemine destek vermek amacıyla, esnafın önemli bir bölümünün de dükkanlarını açmadığı gözlendi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.