HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Çiller'den Çeçenlere ziyaret

03.07.2001 00:00:00
DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Ümraniye'de bir caminin yurdunda barınan Çeçenleri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Çiller, DYP Genel Başkan Yardımcısı Hayri Koçakçıoğlu ve milletvekili Celal Adan ile Ümraniye Atakent Mahallesi'nde Er-Rahman Camii'nin altındaki yurtta yaklaşık 7 aydır kalan 156 Çeçen'i ziyaret etti.

Çeçen gazilerle ve kadınlarla konuşarak, sorunlarını dinleyen Çiller, ikram edilen özel Çeçen tatlısından yedi. Çiller, kendisine benzerliğiyle nedeniyle Tansu Çiller adı takılan 7 yaşındaki kız çocuğunu da kucağına alarak sevdi. Çeçenler adına Çiller'den yardım isteyen Meryem Doğan, Türkiye tarafından mülteci olarak kabul edilmeyen Çeçenlerin, aç, susuz günler geçirdiklerini ve sadece Türk vatandaşlarının yardımlarıyla bugünlere kadar gelebildiklerini söyledi. Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan DYP Genel BaşkanıTansu Çiller, Çeçen ailelerin durumlarını görmek amacıyla öncelikle bir ana olarak geldiğini belirterek, gördüklerinin bir insanlık dramı olduğunu bildirdi. Burada kalan insanların sağlık hizmetinden bile yoksun olduklarını ifade eden Çiller, Bosna'da gördüğü imkansızlık görüntülerinin benzerini bugün gördüğü için son derece üzüntü duyduğunu kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.