HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Demireller'den imdat mektubu!

29.07.2001 00:00:00
Egebank'ın içini boşalttığı gerekçesiyle tutuklu bulunan Yahya Murat Demirel ve eşi Ayşenur Demirel, ABD İstanbul Konsolosluğu'na şikayet mektubu gönderdi. Bir gazetede yayınlanan mektupta, ''Haksızlığa uğrayan, işkence gören vatandaşınız Ayşenur Demirel'e sahip çıkın'' denildi. Egebank'ın içini boşalttığı gerekçesiyle tutuklu bulunan bankanın sahibi Yahya Murat Demirel ve eşi Ayşenur Demirel (Esenler) avukatları aracılığıyla ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na şikayet mektubu yazdı.

Çift, cezaevi koşullarından yakınırken, ABD Konsolosluğu'na gönderilen mektupta Ayşenur Demirel'in aynı zamanda ABD vatandaşı olduğu da vurgulandı. Demeril suçsuz olduğunu da öne sürdüğü mektupta şu ifadelere yer verdi: ''Haksızlığa uğradı. Suçsuz yere vatandaşınız cezaevinde yatıyor. Baskı ve zulüm görmekte. İnsanlık dışı işkencelere maruz bıkarılıyor. Vatandaşınıza sahip çıkın.''

Borçlarını ödeme planı yapıyor

Murat Demirel, çikolatalı büsküvi ile bol bol meyve suyu içerken, dışarıdan getirdiği diyet yemeklerini yiyor. Türk Ceza Kanunu ve Bankacılık Hukuku üzerinde çalışan Demirel, borçlarını ödeme planları da yapıyor. Aşk şiirleri yazıyorlar Ankara Ulucanlar Cezaevi'ndeyken sık sık görüşen Demirel çifti, İstanbul'da ayrı cezaevlerinde kalıyor. Demirel ve eşi, bu nedenle görüşemiyorlar. Sıkıntıdan aşırı derecede zayıflayan Demirel ve eşi, avukatlar aracılığıyla mektuplaşarak hasret gideriyorlar. Demirel çiftinin mektuplarından aşk şiirleri eksik olmuyor. Murat Demirel eşi Ayşenur'a, ''Canım, meleğim, birtanem, prensesim'' diye sesleniyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.