HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 MAYIS 2021, PAZAR

Dış güçler iç savaş istiyor

10.09.2005 00:00:00
BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, AKP iktidarının basiretsizliği ve yaptığı yanlışlar sebebiyle ülkemizin bir iç savaşa sürüklendiğini belirtti. Türkiye'nin dış güçlerin parmağı ile bir iç savaşa sürüklendiğini belirtti

Hedef üniter yapıyı bozmakBTPGenel Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, son günlerde Türkiye'nin çeşitli yörelerinde etnik çatışma provaları yapıldığına dikkat çekerek, bu gelişmelerin asla süpriz olmadığını kaydetti. Değirmenci, "Dış odaklar; AB başta olmak üzere stratejik müttefik bildiklerimiz ve bunların destekçileri etnik ayrımcılığı esas alan bir azınlık tanımıyla Lozan'ı devre dışı bırakmış ve Türkiye'nin üniter devlet yapısına büyük darbe vurmuşlardır" dedi.

İç savaşa sürükleniyoruzDeğirmenci, şunları kaydetti: "AKP iktidarı kurulduğu günden beri dış güdüme ve tehlikeli senaryoya çanak tutmuş, bu basiretsizlik ve tarihi yanlış Kıbrıs'ın ve Kuzey Irak'ın elimizden çıkması sonucunu doğurmuştur. Şimdi de aynı senaryonun bir devamı niteliğinde Başbakan'ın 'Kürt Sorunu vardır' açıklamasını müteakip ülke kaosa, bir iç savaşa sürüklenmeye başlamıştır."

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, son günlerde Türkiye'nin çeşitli yörelerinde etnik çatışma provaları yapıldığına dikkat çekti. Ali Değirmenci yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:"Bu gelişmeler asla süpriz değil. Zira, dış odaklar; AB başta olmak üzere stratejik müttefik bildiklerimiz ve bunların destekçileri etnik ayrımcılığı esas alan bir azınlık tanımıyla Lozan'ı devre dışı bırakmış ve Türkiye'nin üniter devlet yapısına büyük darbe vurmuşlardır.AKP iktidarı kurulduğu günden beri dış güdüme ve tehlikeli senaryoya çanak tutmuş, bu basiretsizlik ve tarihi yanlış Kıbrıs'ın ve Kuzey Irak'ın elimizden çıkması sonucunu doğurmuştur.Şimdi de aynı senaryonun bir devamı niteliğinde Başbakan'ın "Kürt Sorunu vardır" açıklamasını müteakip ülke kaosa, bir iç savaşa sürüklenmeye başlamıştır.Artık çeşitli illerde yer yer kitlesel çatışmalar yaşanmaktadır. Ayrımcılık yapanlar iktidarın hazırladığı hukuki alt yapıdan ve siyasi demeçlerden cesaret ve destek almaktadır.Bu olaylar karşısında iktidarın terörden şikayet etmesi ve güya terör karşısında kararlılık sergilemesi hem büyük bir çelişki hem de kamuoyunu avutmaya yönelik sonuçsuz girişimlerdir.İktidarı girdiği bu yanlış yoldan dönmeye, dış güçlere ve onların yerli uzantısı ayrımcılara alet olmamaya davet ediyoruz.Bu millet bir bütündür, onu parçalamaya yönelik girişimler akamete uğrayacaktır. Bu milletin basireti, firaseti BTP kadrolarının yerinde uyarıları; çözüm projeleri ortaya koymaları bu badirenin atlatılmasında yeterli olacaktır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.