HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 HAZİRAN 2021, CUMA

Dr. İlteber Bahadır: Sessiz devrim 8 yaşında

03.03.2021 00:00:00
'Dr. İlteber Bahadır: Sessiz devrim 8 yaşında' seslendirme dosyası:

Her zaman, her güçlüğü yenebileceğimi O'na bakınca görüyorum. Prof. Dr. Haydar Baş Rus Dumasında 27 Şubat 2013'te kapitalizmi sessiz bir devrimle tarihe gömdü. O kutlu günde Prof. Haydar Baş 5,5 saat boyunca Milli Ekonomi Modelini anlattı.

Rusya Milli Ekonomi Modelini yeni ekonomik program olarak hayata geçirdi. BRİCS ülkeleri tüketim sınıfını destekleyen ekonomi programını kendisine örnek olarak aldı. Tüm dünyada ülkeler dolar yerine kendi milli paralarını kullanmaya başladı.

Bundan sonra Dolar yani Amerika çöpe atıldı. Bütün dünyada dolar değerini kaybetti. Milli Ekonomi Modelini hayata geçiren Çin, Rusya gibi ülkeler dünyanın yeni süper gücü oldular. Tüm dünya hızla değişti. Amerika ve kapitalizm tüm dünyada değer kaybetti. 

Türk aklı hala bakıyor ama anlamıyor. Haydar Hoca "O Asker Atatürk'tü, ben ise Hoca Atatürk'üm" derdi. Atatürk o dönemde tüm dünyadaki en büyük güç olan İngiliz emperyalizmine son verdi. 300 yıldır yenilmeyen İngiltere ve İngiltere emperyalizmi Çanakkale boğazında gemileri ile beraber birer birer battı. Her batan gemi dünya milletlerinin uyanışına vesile oldu. Uluslar İngiltere'nin yenilebileceğini anladı. Hindistan dahil 50'ye yakın ülke birer birer üzerinde güneş batmayan imparatorluk olarak adlandırılan İngiliz sömürüsünden kurtuldular. Hindistan'a bağımsızlığını kazandıran Gandi, "Atatürk'ten önce İngilizleri tanrı zannederdim" diye bağımsızlığın kaynak noktasını gösterdi. 

Haydar Hoca da Amerikan rüyasını büyük bir stratejik hamle ile Rus meclisi Duma'da, sessiz bir devrimle tarihe gömdü. Bugün artık Amerika ve kapitalizm yok. Amerikan meclisi kendi vatandaşları tarafından işgal edildi. Tüm dünya hızla dolar kullanmaktan kurtuluyor. 

Tüm dünya ülkeleri bugün Vatandaşlık Maaşı, ev hanımı maaşı, Tarım sektörüne destek gibi tüketim sınıfını destekleyen Milli Ekonomi Modelini parça parça hayata geçiriyor. İstiklal harbinden sonra Atatürk'ü örnek alarak sömürüden kurtulan 60'a yakın ülkenin Atamızın heykelini diktiği gibi, belki Prof. Dr. Haydar Baş'ın da heykelini bütün dünya dikecek. Ancak Türk milleti hala anlamayacak. 

"Bir Türk dünyaya bedeldir". Ben bunu anlıyor ve biliyorum. Haydar Hocam Rus Duma programı sonrasında "Ben Amerika'yı çökertecem, Amerika bitmiştir" dedi. Bunu defalarca tekrar tekrar bütün konuşmalarında, panellerinde söyledi.

Bugün 2013'ün yansıması olarak Amerika'nın tüm dünyada hatta kendi ülkesinde yer yeksan olduğunu gördük. Bir Türk yanında milleti olmadan da dünyayı ayağına getirdi. O Türk'ün adı Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Onunla birlikte olmaktan her zaman övünç ve gurur duydum. 

Bağımsız Türkiye Partisi ve onun lideri Hüseyin Baş'la beraber umarım Türk milleti Milli Ekonomi Modelini hayata geçirerek kendini sürünmekten kurtarır. Türk milletine diyebileceğimiz başka söz yoktur. Kadir kıymet bilmeleri adına…

 
Misafir Kalem / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.