HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Gazeteciden hakime suç duyurusu

19.06.2001 00:00:00
Star Gazetesi muhabiri Cemal Doğan, "tutanakla tehdit ettikleri, fotoğraf makinesi ve filmini alma girişiminde bulundukları ve dakikalarca duruşma salonunda alıkoydukları" iddiasıyla Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Berber ve üye Hakim Bahattin Özbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gazeteci Doğan, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Melih Tarı'ya verdi. Dilekçesinde, Yeniden DoğuşPartisi eski Genel Başkanı Hasan Celal Güzel'in, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı aleni olan bir duruşmanın sonunda fotoğrafını çektiğini ifade eden Doğan, Mahkeme Başkanı Mehmet Berber'in o esnada, duruşma salonunda görevli polislere ve mübaşire "yakalayın şu gazeteciyi" diye bağırdığını kaydetti.

Polisler tarafından alınıp heyetin bulunduğu kürsünün önüne götürüldüğünü ve bu sırada Berber'in polislerden, makinesi ve filmlerine el konulmasını istediğini belirten Cemal Doğan, "Elimdeki fotoğraf makinesinin 'silah' olmadığını belirterek kesinlikle buna hakkı olmadığını ve vermeyeceğimi söyledim" dedi.

Dilekçesinde, mahkeme heyetine kimliğini verdiğini ve kimliğini görmesi üzerine, hakkında daha önce, Ankara DGM önünde bulunan 2 köpek yavrusunu arabasıyla ezerek ölümlerine neden olduğu gerekçesiyle haber yaptığı üye Hakim Bahattin Özbaş'ın da katılımıyla heyetin kendisini duruşma salonunda 20 dakika adete 'rehin' tuttuğunu savunan Doğan, daha sonra özür dilediğini ve hakkında tutanak düzenlendikten sonra salondan ayrıldığını kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.