HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE

Hakan Şükür

15.06.2001 00:00:00
Hakan Şükür, İtalya'da en kötü forvet oyuncusu seçildi.

Vaktiyle rahmetli Metin Oktay da İtalya'da oynamıştı. Kendisi Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük santraforuydu. Palermo'ya gitti istediği futbolu ortaya koyamadı. İstanbul'u Türkiye'yi özlediği hep gözlenmişti o dönemlerde ve geri geldi sonunda. Özlem duygusal insanlarda daha büyük sonuçlar ve tavırlar çıkaran bir duygu.

HHH

Ben Hakan Şükür'e de bakıyorumda O'da duygusal bir insan. Geçmişinde hatırladığımız duygu yüklü olayları gözlerimizin önünden geçiveriyor düşündüğümüzde.

Tabi yıllar 60'lı yıllar değil 2000'lı yıllar. O zamanlar Avrupa'ya gitmek gerçekten şairin dediği gibi "Ayrılık yarı ölmektir" deyişine eşdeğerdi. Bugün böyle değil tabi vızır vızır uçakları var, iletişim çok yüksek. Dolayısıyla Hakan Şükür'ün İstanbul özlemi Metin Oktay gibi şiddetli olmamalı.

HHH

Buraya kadar olayın duygu yönünü konuştuk. Asıl olan süper profesyonelliğin yaşandığı günümüzde becerileri ortaya koyabilmek.

Hakan Şükür bunu başarabildi mi? Oynadığı maçlara ve attığı gollere baktığımız zaman Hakan'ın başarısız olduğu açıkca görülüyor.

Kendi ifadesiyle de "Ben asist yapmayı seven futbolcuyum" diyor.

İtalya'da kimsenin ne yaptığına nasıl bir formasyona sahip olduğuna bakılmaz, zaten işin doğrusuda bu, bugünkü profesyonellik de.

HHH

Hakan, bize göre değişik bir santrafordu, şimdiye kadar hiç görmediğimiz tipte bir oyun disiplini vardı. Türkiye'de bu iş yaptı, biz Hakan'ı seviyorduk ve onun oyun anlayışını beğenmiştik.

İşte asıl mesele bu. İtalyanlar beğenmiyor...
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.