HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Hatemi: Küstah Bush

27.09.2001 00:00:00
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD ve müttefiklerine, Afganistan'a olası bir saldırıda yardım etmeyeceklerini bildirdi.

Hamaney, devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında, "İran, Müslüman, komşu ve acı çeken Afganistan'a yönelik saldırıda ABD ve müttefiklerine yardım sağlamayacaktır" dedi.

Uzmanlar, Hamaney'in açıklamasının, İran'ın bu konudaki tavrının sertleştiğini gösterdiğini belirtiyorlar.

Öte yandan, resmi IRNA ajansının bildirdiğine göre, İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, Amerikan Başkanı George Bush'u "küstah" olarak niteledi.

Hatemi, üniversitelerin yeni öğretim yılına başlamaları dolayısıyla Tahran Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, "Böylesi güçlübir kişi, iyiler ve kötüleri ayırdetme noktasında nasıl bu kadar küstah olabilir" dedi.

Başkan Bush'un bir konuşmasında "Haçlı Seferi" ifadesini kullanmasını da eleştiren Hatemi, Bush'un bu ifadeyi "yetersiz bilgilendirildiği için kullandığını" ve "bu hatanın kendisine ait olduğunu" kaydetti.

İran Cumhurbaşkanı, "geçen yüzyılın düşünce tarzını ortaya koyan iyiler ve kötüler arasındaki bu ayrımın en kötü ayrım olduğunu" ifadeederek, "Sizin siyasetinizden muzdarip birçoğu buna karşı" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.